אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשת הפיצריות מארה"ב פאפא ג'ונס מגיעה לחיפה צילום: בלומברג

בלעדי לכלכליסט

רשת הפיצריות מארה"ב פאפא ג'ונס מגיעה לחיפה

אסף גרינברג, מבעלי פרנג'ליקו והסושיה, קיבל את הזיכיון להקמת רשת הפיצריות שהיא השלישית בגודלה בארה"ב. עד סוף השנה ייפתח הסניף הראשון בחיפה

06.05.2015, 08:24 | אורנה יפת

עכשיו זה רשמי - רשת פיצה בינלאומית נוספת תקום בישראל, ותתחרה בפיצה האט ובדומינו'ס פיצה. ל"כלכליסט" נודע כי היזם אסף גרינברג קיבל את הזיכיון להקמת רשת הפיצריות פאפא ג'ונס (Papa John's), הרשת השלישית בגודלה בארה"ב, ועד סוף השנה יוקמו בין סניף אחד לשניים בארץ. כפי שנחשף ב"כלכליסט" בספטמבר, ניהל גרינברג משא ומתן לקבלת הזיכיון מול הרשת הבינלאומית.

קראו עוד בכלכליסט

כבר במחצית חודש מרץ הוקמה החברה בישראל תחת השם פ.ג.י פיצה בע"מ (פאפא ג'ונס ישראל). בעלי השליטה בחברה הם אסף גרינברג ושותפו לעסקים משה טיילר, שכל אחד מהם מחזיק ב־37.5% ממניות פאפא ג'ונס ישראל. השניים שותפים גם ברשתות האוכל פרנג'ליקו והסושיה. ביתרת המניות מחזיקים משקיעים פרטיים שקטים.

בשלב זה נמצאים היזמים בתהליך אישור שרשרת האספקה ומנסים לסגור חוזי עבודה מול ספקי חומרי הגלם בישראל ובחו"ל. גרינברג אישר את המידע ומסר: "זה הליך שיכול לקחת כמה חודשים, ורק לאחר שנחתום עם כל הספקים, נתחיל לחפש מיקומים לסניפים".

גודל סניפי פאפא ג'ונס בישראל ינוע בין 70 ל־100 מ"ר, והם יוקמו בעיקר ברחובות הערים ופחות בקניונים. הפורמט של הרשת יהיה דומה לזה של דומינו'ס פיצה ופיצה האט, במודל המתבסס ברובו על משלוחים עד בית הלקוח. על פי התוכניות, הסניף הראשון אמור לקום בחיפה ולהוות כבסיס להדרכות לזכיינים פוטנציאליים. אחת האפשרויות שעמדה בפני החברה היא לפתוח אותו במיקום של סניף מסעדת פרנג'ליקו בשדרות מוריה בחיפה, ולהעתיק את פרנג'ליקו למיקום אחר, אך בשלב זה עוד לא ברור אם התוכנית תצא לפועל. היזמים מתכננים לפרוס את הרשת קודם בצפון הארץ ולאחר מכן להתרחב גם לאזור תל אביב וגוש דן. עם זאת, הכוונה היא לפתוח בו־זמנית כמה סניפים באזור המרכז.

פאפא ג'ונס היא רשת אמריקאית שהוקמה על ידי יוצאי דומינו'ס פיצה המתחרה שאף היא נוסדה בארה"ב. היא הרשת השלישית בגודלה בארה"ב בתחום הפיצות, אחרי דומינו'ס פיצה ופיצה האט. פאפא ג'ונס מונה כ־4,200 מסעדות ב־35 מדינות בעולם, והיא מתבססת בעיקרה על משלוחים לבתי הלקוחות.

סניף פאפא ג סניף פאפא ג'ונס ברוסיה. מודל המתבסס ברובו על משלוחים סניף פאפא ג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות