אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יבואנית העדשות צייס תפצה את רשת אופטיקה הלפרין צילום: יובל חן

יבואנית העדשות צייס תפצה את רשת אופטיקה הלפרין

אופטיקה הלפרין טענה בתביעה נגד לוכסוויז'ן, יבואנית עדשות צייס, כי זו פגעה במוניטין החברה כשטענה שהרשת מוכרת עדשות מזוייפות; ביהמ"ש פסק לטובתה של הרשת אך קבע סכום פיצוי הנמוך בהרבה מהמבוקש

06.05.2015, 08:25 | אורנה יפת

בית המשפט המחוזי בתל אביב פסק כי חברת לוכסוויז'ן, יבואנית עדשות המולטיפוקל צייס, תפצה את רשת אופטיקה הלפרין. הלפרין הגישה באמצעות עורכי הדין יגאל כהן ובן־ציון צדוק תביעה נגד לוכסוויז'ן בהיקף 10 מיליון שקל בגין פרסומים נגדה בשנים 2010–2011 שלפיהם הלפרין מוכרת עדשות צייס מזויפות. הרשת טענה ללשון הרע, לפגיעה במוניטין ובשם הטוב ולפגיעה בתחרות. לוכסוויז'ן הגישה תביעה שכנגד ודרשה פיצוי של 200 אלף שקל בגין לשון הרע ונזק כלכלי בעקבות פרסומים מצד הלפרין. מקור הסכסוך הוא במכירת עדשות המולטיפוקל של צייס הגרמנית על ידי אופטיקה הלפרין - לאחר רכישתן ביבוא מקביל ושיווקן במחיר הנמוך ממחיר היבואנית הרשמית.

קראו עוד בכלכליסט

בעקבות כך טענה לוכסוויז'ן כי הלפרין משווקת ללא אישור את העדשות אחרי שלכאורה פג החוזה של צייס עם היצרן ההודי של העדשות, וכי העדשות שמשווקת הלפרין הן לכאורה לא מקוריות. האשמות אלה הובילו לביטול עסקאות שנחתמו בינה לבין המשביר לצרכן וחברת אל על.

מנכ"ל אופטיקה הלפרין יעקב הלפרין. יגיש ערעור ויתבע פיצוי גבוה יותר, צילום: יובל חן מנכ"ל אופטיקה הלפרין יעקב הלפרין. יגיש ערעור ויתבע פיצוי גבוה יותר | צילום: יובל חן מנכ"ל אופטיקה הלפרין יעקב הלפרין. יגיש ערעור ויתבע פיצוי גבוה יותר, צילום: יובל חן

בית המשפט קבע כי לא הובאו בפניו ראיות שצייס גרמניה נקטה פעולה כלשהי כדי למנוע שיווק של עדשות צייס - המיוצרות בהודו, בישראל או בכל מדינה אחרת. אף שבית המשפט קיבל את תביעת הלפרין, הוא פסק לחברה פיצויים שצפויים להגיע לכ־250 אלף שקל בלבד, סכום נמוך בהרבה מסכום התביעה המקורי.

ל"כלכליסט" נודע כי יעקב הלפרין, מבעלי הרשת, מתכוון להגיש ערעור לערכאות גבוהות יותר בגין גובה הפיצוי שנפסק לו ולהוכיח את הנזק הכספי שנגרם לרשת. מלוכסוויז'ן נמסר: "אנו מכבדים את פסיקת בית המשפט שדחה את מרביתה המכריע של התביעה".

מלוכסויז'ן נמסר: "אנו מכבדים את פסיקת בית המשפט שדחה את מרביתה המכריע של התביעה ופסק לאופטיקה הלפרין כאחוז מסכום התביעה בלבד (122 אלף שקל, בתביעה של 10 מיליון שקל). בשורה התחתונה, את עדשות המולטיפוקל האיכותיות של חברת צייס גרמניה, ניתן להשיג היום רק בחנויות הפרטיות המורשות מטעם חברת לוקסויז'ן, היבואנית הרשמית והבלעדית של העדשות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות