אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הון אנושי: מגה־הופעה צילום: רויטרס

הון אנושי: מגה־הופעה

במתחם ה־VIP בהופעה של רובי וויליאמס עקבו במתח אחרי האיומים של משה כחלון והמריבות במשפחת ויסמן־בירן

07.05.2015, 07:25 | ארי ליבסקר
להימנות עם האליטה העסקית של ישראל זה טוב. להיות חבר במועדון לקוחות הפרימיום של ויזה כאל זה מצוין. להיות שניהם יחד - זה נקרא לחיות. כך חשבתי לי בזמן המופע של רובי וויליאמס במוצאי שבת. כמה קלים החיים במתחם ה־VIP של כאל, אני מנסה להבין איך שרדתי עד עכשיו. מה חשבתי, להימחץ עם ההמון ברינג השני? לראות את הפרפורמר המחונן בגודל נקודה על הבמה הרחוקה, ועוד אחרי שחירף את נפשו והגיע לכאן למרות החרם? גם לא הבנתי את כל מי שהתלוננו אחרי המופע. למה ציפיתם, אתם שם ברינג השני?

כך נראית הופעה: בכניסה למתחם נתקלתי בארז טל ובחיוכו הנצחי, שאני משוכנע שלא מש מפניו גם בשנתו. רגע אחר כך כבר נהניתי מהקוקטייל וארוחת הטעימות עם ליאת הר־לב, אורי גוטליב ועוד סלבס מסוגם.

לימור גנות, צילום: אוראל כהן לימור גנות | צילום: אוראל כהן לימור גנות, צילום: אוראל כהן

כשיו"ר כאל דורון ספיר ניגש לומר שלום סיפרתי לו שאני חושש שבעתיד הפינוקים הללו ייעלמו חלילה, בגלל משה כחלון ומזימתו להפריד את כרטיסי האשראי מהבנקים. "אתה יודע, זה לא פשוט להפריד, אנחנו לא ארצות הברית. אני לא בטוח שזה ישתלם לציבור", הוא ניתח, "אנחנו פועלים כרגיל, אי אפשר לדעת מה הולך להיות".

את מנכ"לית דיסקונט לילך אשר טופילסקי מצאתי משוחחת עם המנכ"לית לשעבר של רבוע כחול לימור גנות שבדיוק אמרה לה: "אני עכשיו מובטלת ומחפשת עבודה". כששלפתי את שמו של כחלון טופילסקי אמרה: "אנחנו בנויים לאתגרים וכחלון הוא אתגר. אני בטוחה שנדע לעבוד גם איתו". להקת החימום החלה לנגן.

"אתה צריך להבין שרבוע כחול זה לא רק מגה", אמרה גנות כששיניתי את נושא השיחה, "וחבל שהסכסוך בין בני הדודים (שרגא בירן ודודי ויסמן) פוגע בהישגי החברה. אני קשורה למקום הזה, עבדתי בו עשר שנים, וקשה לי לראות את מה שנגרם לו בגלל המריבה הזאת". שאלתי אותה בגלל מי מבני הדודים היא התפטרה, והיא השיבה רק: "בכל השנים האדם שהכי הערכתי שם היה דודי ויסמן. מדובר באדם שעונה על ההגדרה מענטש. איש הגון וישר, איש תרבות". ועל מה הם רבו? על זה גנות נמנעה מלהגיב ואמרה רק: "שוב, חבל שזה קורה".

רובי וויליאמס בהופעה, צילום: רויטרס רובי וויליאמס בהופעה | צילום: רויטרס רובי וויליאמס בהופעה, צילום: רויטרס

אלי גידור, מנכ"ל הום סנטר ולשעבר המשנה למנכ"ל שופרסל, צפה שחורות למתחרה לשעבר. "מי קונה במגה? אתה קונה במגה?", אמר, "מזמן הציבור יודע שמדובר ברשת יקרה ולא טובה. פעם שלישית שהחליפו שם הנהלה, וכלום לא עזר. ברור שהם רוצים להיפטר מהרשת, רק שאף אחד לא רוצה לקנות. לדעתי גם רמי לוי לא מעוניין".

את יונה פוגל, מנכ"ל פז ובעברו בכיר בבנק לאומי, שאלתי איך הצליח לצאת בשלום מפרשת העלמות המס בארצות הברית, שבה הסתבכו גליה מאור ואיתן רף. פוגל אמר: "זה פשוט לא היה בתקופתי, פרשיית בנק לאומי נוגעת לדברים שאירעו ב־2008 ואני עזבתי ב־2007. וגם אם זה היה בתקופתי, לא הייתי יודע מזה".

רגע לפני שרובי זינק לבמה פגשתי את ניר דגן, מנכ"ל ארקיע הטרי, שאמר: "מה שהופך את ארקיע לקבוצה איכותית זה ש־30% ממנה בבעלות העובדים, מה שיוצר מקום עבודה עם התחשבות ואחריות". אז למה פורסם על עיצומים של הטייסים בחברה, שאלתי. "זה שטויות", אמר, "בכל שבוע ההסתדרות צריכה כותרת אז מצלצלים לחבר'ה בארקיע ושואלים 'יש לכם מה לתת השבוע?'. אמרתי לחבר'ה, 'פשוט בפעם הבאה תגידו לא והכל יעבור בשלום'".

אלי גידור, צילום: אוראל כהן אלי גידור | צילום: אוראל כהן אלי גידור, צילום: אוראל כהן

את גלעד אלטשולר, מבעלי אלטשולר־שחם, שאלתי אם הוא רואה את עצמו בעתיד הקרוב פותח בנק או קונה חברת אשראי. "נראה לך שמישהו במשק צריך את כאב הראש הזה? אנחנו מעדיפים לתת לבנקים להיות בנקים ושהם ייתקעו עם כרטיסי האשראי".

ההופעה עצמה היתה מהטובות שראיתי. וויליאמס יודע לתת שואו. או שאולי פשוט צפיתי בה מהכיסא הנכון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות