אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תשובה מזרים נזילות: הפניקס משקיעה 31 מיליון שקל במשביר 365 צילום: גיל יוחנן, Ynet

תשובה מזרים נזילות: הפניקס משקיעה 31 מיליון שקל במשביר 365

זאת תמורת 7.35% ממניות המשביר. מלבד התרומה החשובה לנזילות הקבוצה שבשליטת רמי שביט, מניית המשביר צפויה לחזור למדדי הבורסה. שביט: "הפניקס תהווה שותף אסטרטגי שלנו בטווח הארוך"

06.05.2015, 11:51 | שי סלינס ואורי טל טנא

קבוצת המשביר 365 החזקות שבשליטת רמי שביט הודיעה היום (ד') כי חתמה על הסכם השקעה עם חברת הפניקס שבשליטת יצחק תשובה, לפיו חברת הביטוח תשקיע כ-31 מיליון שקל בקבוצה תמורת 7.35% מהמניות. 

קראו עוד בכלכליסט

לפי פרטי העסקה מחיר המניה של המשביר, לצורך הסכם ההקצאה, נקבע על 2.81 שקלים - הנחה של 16% על מחיר המניה נכון לפתיחת המסחר היום. בנוסף להנחה שקיבלה, הפניקס תהנה ממנגנון פיצוי במקרה של ירידה במחיר המניה. נכון לעכשיו נסחרת המשביר 365 בבורסה לפי שווי שוק של 460 מיליון שקל.  

 

מלבד התמורה החשובה לנזילות המשביר, בעקבות ההשקעה של הפניקס, שיעור אחזקות הציבור במניית המשביר יעלה ל-25%, ולכן המניה תעמוד בקריטריונים לכניסה למדדים. באמצע יוני המניה צפויה להיכנס למדד יתר מאגר, כאשר הכניסה למדד יתר 50 תהיה תלויה בערך השוק של המניה בשבועיים האחרונים של החודש הנוכחי.

רמי שביט, צילום: עמית שעל רמי שביט | צילום: עמית שעל רמי שביט, צילום: עמית שעל

בפברואר האחרון הודיעה המשביר על מכירת 50% ממניות החברה-הבת, מועדון 365 פיננסים, תמורת 12 מיליון שקל לידי חברת יינות ביתן החזקות. כמו-כן, השלימה החברה בנובמבר 2014 את מכירת החזקותיה ברשת הסופרמרקטים קוסט 365 ובאוגוסט 2014 השלימה הקבוצה הנפקה פרטית בהיקף של כ-60 מיליון שקל לחברת הכשרה ביטוח, בשליטתה של קבוצת אלעזרא. לפני כשנה, השקיעה השקעה ביטוח כ-50 מיליון שקל תמורת כ-12.6% ממניות המשביר 365 החזקות, וכן העמידה הלוואה בסך של כ-10 מיליון שקל לטובת הקבוצה.

רמי שביט, מנכ"ל המשביר 365: "אנו שמחים על הבעת האמון של חברת הפניקס בקבוצת המשביר 365, בפעילותה ובחזונה העסקי, ושמחים על הפיכתה לשותף אסטרטגי ארוך טווח. אנו מאמינים, כי השקעת הפניקס תאפשר לנו להיכנס בקרוב למדדי המניות המובילים בבורסה בתל-אביב, ותהווה נדבך חשוב בחיזוק מיצובה העסקי והפיננסי של הקבוצה, בהמשך לפעילויות להרחבת ההון והשבחה שעושה הקבוצה בשנה האחרונה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות