אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מגה הדיחה את גיא פרוביזור מתפקיד מנכ"ל עדן טבע מרקט צילום: נמרוד גליקמן

פרסום ראשון

מגה הדיחה את גיא פרוביזור מתפקיד מנכ"ל עדן טבע מרקט

רשת מגה מינתה את מולי טימור כמנכ"ל זמני על רקע סכסוך בין הבעלים, שהוביל לעצירת הזמנת הסחורה מספקים . פרוביזור: "פיטורי הם צעד נוסף בחיסול הממוקד שמגה עושה לי"

06.05.2015, 14:20 | נורית קדוש

בהמשך לחשיפת "כלכליסט" הבוקר כי מגה מינתה מנהל חירום לעדן טבע מרקט מתוך כוונה להדיח את גיא פרוביזור מייסד ומנכ"ל שותף (49%) מתפקידו. דירקטוריון חברת עדן טבע מרקט החליט היום על הפסקת כהונתו של פרוביזור מתפקיד מנכ"ל החברה ומינויו של מולי טימור למנכ"ל הזמני של החברה.

בהמשך להחלטה זו הודיע היום מולי טימור כי בכוונתו לפעול מיידית בסיוע רשת מגה להחזרת הרשת לפעילות שגרתית ורגילה כבר בימים הקרובים, לרבות חידוש מלאי המוצרים בחנויות והמשך מתן שירות איכותי ללקוחות הרשת.

קראו עוד בכלכליסט

סניף של טבע עדן מרקט סניף של טבע עדן מרקט סניף של טבע עדן מרקט

פרוביזור מסר בתגובה: "פיטורי הם צעד נוסף בחיסול הממוקד שמגה עושה לי בשבועות האחרונים וזאת על מנת להכריח אותי לשנות את ההסכם ביננו. רק לפני חודש אישר דרקטוריון החברה את הארכת כהונתי כמנכ"ל עד לדצמבר 2015 ועכשיו, כאמצעי לחץ מגה החליטה לפטר אותי. הסכם בעלי המניות ביני לבין מגה קובע במפורש שאתן שירותי ניהול לחברה כמנכ"ל או כיו"ר כל עוד הוא בעל מניות בחברה. אני מצפה ממגה לעמוד בהסכם ולמנות אותי מיידית ליו״ר החברה. מבקש להודות לכל המנהלים והעובדים שהיו לצידי בשמונה השנים האחרונות לכהונתי כמנכ"ל ומבטיח להמשיך וללוות אותם כיו"ר החברה".

 

ברקע הדברים דרישתו של אביגדור קפלן, מנכ"ל אלון רבוע כחול מפרוביזור לקחת חלק בהזרמת כספים לעדן טבע מרקט. זאת בניגוד להסכם שנחתם לפני 8 שנים בין דודי ויסמן שעמד עד לפני כחודשים בראש הקבוצה לפרוביזור.

 

סירובו של פרוביזור לדלל את אחזקותיו, הוביל את מגה לעצור תשלומים לספקי רשת המזון האורגני. אלו בתגובה חדלו לספק לרשת סחורה. חשיפת הסכסוך ב"כלכליסט" והלחץ שהדבר יצר בקרב הספקים, אילצו את מגה להזרים חלק מהסכום באמצעותו שילם פרוביזור לספקי המזון הטרי בלבד. לצד התשלום החלקי הודיע פרוביזור לספקים כי לא יזמין עוד סחורה בשל חוסר יכולתו לשלם להם. צעדים אלו הובילו למחסור ניכר במדפי הרשת. עיקר המחסור ניכר בתוצרת הטריה הכוללת מוצרי חלב, ירקות פירות, עוף ולחמים ומדפים אלו התרוקנו כמעט לחלוטין. גם חלק מהמוצרים היבשים חסרים, אם כי במידה פחותה. המחסור במוצרים הוביל לצמצום היקפי הפעילות של הרשת, שהחליטה בעקבות כך להוציא חלק מעובדיה לחופשה כפויה.

הסכסוך המתמשך בין השותפים הוביל לפגיעה גם בגורמים חיצוניים ובהם ספקים הממתינים לקבלת תשלום על הסחורה שסיפקו לרשת וכאמור העובדים שמתייעצים עם עורכי דין וההסתדרות כיצד עליהם לפעול בכדי למנוע פגיעה בזכויותיהם. זאת ועוד הסכסוך הוביל להורדת דירוג סיכון האשראי של הרשת האורגנית ולהמלצת דן אנד ברדסטריט לספקים לספק לרשת סחורה תמורת תשלום במזומן בלבד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
שח-מט למנייקים.
שימו לב איך הטייקונים מקצצים אותו מכל צד, ובאיזה טקטיקה הם לוקחים ממנו את מעמדו בתאגיד, בשיטה אמריקאית מובהקת. יש בו הרבה רוע. רואים את זה בתמונותיו. כשהם יסיימו איתו, אני מטיל ספק אם ישאר משהו ממנו, אולי הנעלי התעמלות. אני מקוה שהאמא שלו רואה ושומעת, בשורה התחתונה היא חלק די נכבד בקרמה.
שומר , עדי-היקום,  |  08.05.15
9.
רגע,רגע, זה לא הכל.
הוא הולך להפסיד ולאכול אותה בגדול עם הכסף שהחביא ליום מסוג זה. זה לא מגה הכושלת, זה לא מנהל מושחת ולא הנהלה כושלת. זהו גזר-דין מלמעלה. בכסף גנוב אין עתיד. בכסף של ירושות שנגנב ונעשק יש גם קרמה שמתלווה לזאת. היקום מראה לנו שאין חיר לכסף הזה. ואין כאב כגודלו של הכאב שהיה הרבה ועכשיו אין. יש פתגם האומר, אל תשמח בנפול אוייבך. רק מקוה שאמא שלו רואה לאן ההרפתקאה שלה היגיעה שלושים שנה לאחר מכן. היא זאת שניצחה על תזמורת הגנבות.
מייק , מרכז הארץ  |  08.05.15
7.
אני בתור עובדת שלו
עם הייתם מכירים אותו לא הייתם מדברים ככה הוא לא חזיר הוא בן אדם שהקים רשת סופר מרקט מכלום הכול בידיים שלו אז לפני שאתם מדברים אליו תחשבו טוב כמה מוצרים הוא הביא לחולים שאסור קמח חלב אני עובדת שלו כבר 8 שנים פגשתי אותו יום יום הוא לא בן אדם עם אף בעננים הוא כיבד כול עובד שלו כול בוקר בברכה ולחיוך אנחנו בסניף פולג צער לנו מאוד ואני לא משרדים או הנהלה אני עובדת פשוטה ולי כאב הלב ואני מקוה שהוא יחזור אלינו והוא יברך אותנו שוב פעם כול בוקר בחיוך שיהיה לו בצלחה בכול דרך שיבחר
פולג  |  06.05.15
לכל התגובות