אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ציור של ואן גוך נמכר ב-66 מיליון דולר במכירה פומבית בניו יורק

ציור של ואן גוך נמכר ב-66 מיליון דולר במכירה פומבית בניו יורק

המחיר הגבוה ביותר ששולם אי פעם על ציור של ואן גוך היה ב-1990, אז נמכרה התמונה "הפורטרט של ד"ר גשה" ב-82.5 מיליון דולר

06.05.2015, 15:51 | שירות כלכליסט

ציור של האמן ההולנדי הנודע וינסנט ואן גוך נמכר ביותר מ-66 מיליון דולר בניו יורק. זהו המחיר הגבוה ביותר ששולם תמורת אחת מעבודותיו של הצייר מאז 1998.

קראו עוד בכלכליסט

על פי בית המכירות סות'ביס שארגן את המכירה הפומבית, הציור שנקרא "Les Alsycamps", שבו מצוירת שדרת עצים בסתיו, הייתה צפויה להימכר תמורת כ-40 מיליון דולר. אולם בסופו של דבר, שילם אספן מאסיה 66.3 מיליון דולר לאחר מלחמת מקח אינטנסיבית בין חמישה רוכשים פוטנציאלים.

המחיר הגבוה ביותר ששולם אי פעם לציור של ואן גוך היה ב-1990, אז התמונה "הפורטרט של ד"ר גשה" (Portrait du Dr Gachet) נמכרה תמורת 82.5 מיליון דולר (השווה עכשיו 153 מיליון דולר).

הציור Les Alyscamps שנמכר בניו יוק הציור Les Alyscamps שנמכר בניו יוק הציור Les Alyscamps שנמכר בניו יוק

באותה מכירה רשם ציור אחר שיא – "חבצלות המים" של האמן האימפרסיוניסטי הצרפתי קלוד מונה שנמכר תמורת 54 מיליארד דולר ושבר את ההערכות של סות'ביס 45-30 מיליון דולר.

עוד נמכרו במכירה הפומבית הציור של מונה "Le Palais Ducal" תמורת 23.1 מיליון דולר, הציור "Bassin aux nympheas, les rosiers" תמורת 20.4 מיליון דולר ואילו שתי תמונות נוספות של האמן לא מצאו קונה.

ציור של פאבלו פיקאסו "הנשים מאלג'יריה" שתועמד למכירה ב-11 במאי ע"י כריסטיס, צפויה אף היא להכניס לא פחות מ-14 מיליון דולר.

המכירה הפומבית בבית סות'ביס ליצירות של אמנים אימפרסיוניסטים ועכשוויים מסמנת את תחילתה של עונת המכירות הפומביות בניו יורק.

התמונה היקרה בעולם היא של הצייר הבריטי פרנסיס בייקון "Three Studies of Lucian Freud", שנמכרה בניו יורק ב-2013 תמורת 142.4 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות