אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נייר חדרה תמכור את תחנת הכוח שלה ל-ICP תמורת 60 מיליון שקל

נייר חדרה תמכור את תחנת הכוח שלה ל-ICP תמורת 60 מיליון שקל

המכירה מגיעה לאחר 2 ניסיונות כושלים למכור את תחנת הכוח לחברות אחיות מתוך קבוצת כלל תעשיות של לן בלווטניק

06.05.2015, 17:51 | גיל קליאן

אחרי 2 כשלונות להשאיר את תחנת הכוח המתוכננת של נייר חדרהבתוך משפחת כלל תעשיות של לן בלווטניק - נייר חדרה דיווחה היום (ד') על מכירת תחנת הכוח שלה ל-ICP של עידן עופר תמורת 60 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

בחודשים האחרונים ניסתה נייר חדרה למכור את הפרויקט לחברות אחיות - תחילה לכלל אנרגיה ולאחר מכן למשאב, שמחזיקה במונופול המלט נשר - כאשר 2 העסקאות נכשלו.

העסקה הראשונה נפלה לאור התנגדות של אנטרופי שדרשה מכרז מחודש. בנוסף, "כלכליסט" חשף כי ההצעה של כלל אנרגיה לא היתה ההצעה הכספית הגבוהה ביותר. המכרז המחודש הוליד את ההצעה של משאב, כאשר היה כבר ברור לכל הנוגעים בדבר כי מסלול נוסף של אישור עסקת בעלי עניין לא יועיל לשום צד. נראה כי ההבנה הזאת הולידה פתרון שלישי, בו תחנת הכוח נמכרת ל-ICP.

מתווה העסקה של ICP שונה ממתווה העסקה של כלל אנרגיה, ולכן קשה מאוד להשוות בין שתי ההצעות ולראות האם ההתנגדות של אנטרופי הועילה למשקיעים או מנעה מהם שווי. כך למשל, המתווה המקורי כלל אספקת חשמל מוזל לנייר חדרה רק אחרי 3 שנים, והמתווה הנוכחי כולל אספקת חשמל מוזל כבר עם חתימת העסקה. כמו כן, בעסקה הנוכחית מסלול האישורים יהיה פשוט יותר שכן לא מדובר בעסקת בעלי עניין.

יוחנן לוקר יו"ר נייר חדרה, צילום: יעקב מהגר יוחנן לוקר יו"ר נייר חדרה | צילום: יעקב מהגר יוחנן לוקר יו"ר נייר חדרה, צילום: יעקב מהגר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות