אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אנדוצ'ויס הגישה תשקיף לקראת הנפקה של 115 מיליון דולר בנאסד"ק צילום: בועז אופנהיים

אנדוצ'ויס הגישה תשקיף לקראת הנפקה של 115 מיליון דולר בנאסד"ק

אנדוצ'ויס היא חברה אמריקאית שמוזגה עם פיר מדיקל הישראלית - בה השקיעו בין השאר אקסלמד של מורי ארקין, סקויה ואוורגרין

06.05.2015, 21:10 | ניר צליק

אנדוצ'ויס הגישה תשקיף לקראת הנפקה בהיקף של 115 מיליון דולר. כפי שנחשף ב"כלכליסט". ההנפקה צפויה להתבצע על פי הערכות לפי שווי של כ-400-600 מיליון דולר. החתמים בהנפקה יהיו מריל לינץ' וג'יי.פי מורגן.

קראו עוד בכלכליסט

אנדוצ'ויס (Endochoice) היא חברה אמריקאית, שמוזגה עם חברת הביומד הישראלית פיר מדיקל ב־2013. פיר מדיקל פיתחה טכנולוגיות קולונוסקופיה ומערכות לאבחון בעיות במעי. עם המשקיעים הגדולים בחברה ניתן למנות את קרן אקסלמד של מורי ארקין ואורי גייגר המכהן כדירקטור באנדוצ'ויס, קרן סקויה וקרן אוורגרין. פיר מדיקל נוסדה על ידי יוצאי חברת סייטליין ב־2010, בהם אבי לוי שכיהן כמנכ"ל סייטליין וכמנכ"ל פיר מדיקל עד שזו נמכרה.

בתחילת 2013 גייסה פיר מדיקל 43 מיליון דולר וביצעה מהלך של מיזוג עם אנדוצ'ויס, זאת כדי להימנע מהקמת מערך שיווק ולנצל את המערך הקיים של אנדוצ'ויס בתחום מוצרי הגסטרו ב־34 מדינות. בראש החברה הממוזגת עומד מארק גילרת', שהקים את אנדוצ'ויס ב־2008. גילרת' כיהן בעברו כנשיא וכמנהל השיווק בארה"ב של גיוון אימג'ינג הישראלית. מכירות אנדוצ'ויס מעורכות ב־70-50 מיליון דולר בשנה. החברה מעסיקה 450 עובדים, מתוכם 60 בישראל.

יורם אשרי, צילום: אוראל כהן יורם אשרי | צילום: אוראל כהן יורם אשרי, צילום: אוראל כהן

ברשימת בכירי אנדוצ'ויס ניתן למצוא כמה ישראלים, בהם יורם אשרי, נשיא הפעילות הבינלאומית, ויניב קירמה, המכהן כסגן הנשיא למחקר ולפיתוח. לקראת ההנפקה מינתה החברה בחודש אוגוסט האחרון את דיוויד גיל כסמנכ"ל הכספים, כאשר גיל כיהן בעברו במספר חברות שהונפקו, בהן CTI, NxStage ו־InterLand. הקרנות והמשקיעים הישראליים באנדוצ'ויס מחזיקים בכ־40% מכלל מניות החברה הממוזגת.

פיר מדיקל פיתחה את מכשיר הפיוז שנועד לביצוע קולונוסקופיה. בדיקה זו משמשת לגילוי מוקדם של סרטן מעי וגידולים בתוך המעיים. הבעיה העיקרית היא שאנדוסקופ סטנדרטי, המיועד לתהליך זה, מצויד במצלמה אחת בלבד המספקת שדה ראייה מצומצם של כ־180 מעלות בלבד.

המערכת של פיר מדיקל מצוידת גם בשתי מצלמות צד, וכך שדה הראייה של הרופא המטפל גדל עד ל־330 מעלות ומאפשר לרופא לראות גם את צדי המעיים. המכשיר הושק בוועידת הרפואה בסן אנטוניו בארה"ב בחודש יוני האחרון. מלבד המכשיר של פיר מדיקל, מחזיקה אנדוצ'ויס גם בפעילויות נוספות, כגון סטנטים, ציוד רפואי המשמש לביופסיות, מיקרוסקופים וציוד לבדיקת הימצאותו של חיידק ה־H.Pylori המוביל למחלות מעיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות