אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רק בדובאי: מגרש טניס מתחת למים צילום: 8 + 8 CONCEPT STUDIO

רק בדובאי: מגרש טניס מתחת למים

אדריכלים מתכננים לבנות מגרש תת מימי, בעל תקרת זכוכית - שתאפשר צפייה בלהקות דגים וגם ליהנות מהמשחק. צפו בתמונות

07.05.2015, 23:39 | שירות כלכליסט

אדריכלים דנים באפשרות לתכנן מגרש טניס תת-מימי בחופי דובאי בעל תקרת זכוכית שדרכה ניתן יהיה לצפות ביצורים החיים במים. וגם במשחק הטניס, כמובן.

סימולציה שנעשתה בידי האדריכל היוזם, כריסטוף קוטלה, מראה להקות דגים שטות מעל תקרת זכוכית מקומרת בזירה מוארת היטב. אולם מהנדסים אומרים שעליו להתחבר למציאות. הבעיה הראשונה היא שתקרה מקומרת תצריך לוח זכוכית אחד ברוחב 33 מטרים כדי להכיל את המגרש ואת היציעים.

יפה אבל כמעט בלתי אפשרי לביצוע, צילום: 8 + 8 CONCEPT STUDIO יפה אבל כמעט בלתי אפשרי לביצוע | צילום: 8 + 8 CONCEPT STUDIO יפה אבל כמעט בלתי אפשרי לביצוע, צילום: 8 + 8 CONCEPT STUDIO

אולם לוחות זכוכית ברוחב 10 מטרים יוצרו כבר אך לתקרה בגודל כזה יזדקק היצרן לטכנולוגיה מתאימה שעדיין לא קיימת. יש צורך בתקרה מקומרת כדי לחלק את משקל המים ועל כן משקל הזכוכית עצמה אמור להיות "100 טונות" אמרה לדיילי מייל שרה פריי, ראש הנדסה ושירותים טכניים במכון להנדסת מבנים בלונדון. מה גם שעל הזכוכית להיות עבה יותר בקצותיה מאשר במרכזה כדי למנוע נזילות.

בתלות בעומקו של המגרש, ייתכן שאור השמש לא יחדור או לחלופין – יסנוור את השחקנים. "קשה לי לראות מצב שבו להקות הדגים לא ישיחו את דעתם של השחקנים", אמרה פריי בנימה משועשעת.

על מי יסתכל הקהל, על השחקנים או על הדגים?, צילום: 8 + 8 CONCEPT STUDIO על מי יסתכל הקהל, על השחקנים או על הדגים? | צילום: 8 + 8 CONCEPT STUDIO על מי יסתכל הקהל, על השחקנים או על הדגים?, צילום: 8 + 8 CONCEPT STUDIO

היא גם מפקפקת בהיתכנות הקמת הפרויקט: "יהיה צורך להקים בסיס שיהיה אטום למים, להוריד עליו את התקרה ואז לשאוב את כל המים החוצה. כמו כן, יהיה צורך לשריין את המבנה לנזקי רעידות אדמה וצונאמי ולדאוג לאמצעי פינוי של הנוכחים למעל פני הים".

על פי הסימולציות, המגרש ימוקם בסמוך לאי הדקל המלאכותי, שבעצמו היה מפעל אדיר של הנדסה במדינה הידועה באהבתה לראוותנות.

ומה אם הגג יתחיל לדלוף?, צילום: 8 + 8 CONCEPT STUDIO ומה אם הגג יתחיל לדלוף? | צילום: 8 + 8 CONCEPT STUDIO ומה אם הגג יתחיל לדלוף?, צילום: 8 + 8 CONCEPT STUDIO

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
במקום להשקיע כספים בפיתוח תרופות, מחקר ופיתוח כלשהו
הפרוקטים של נסיכות המפרץ בומבסטיםבהפגנת עוצמה ויוקרה, ובעלי אגו עצום, אך תקציב הפיתוח והמחקר מתוך התמ"ג שואף לאחוזים בודדים בלבד. בין הנמוכים בעולם למעשה. רק אפשר לתאר כמה האנושות הייתה נשכרת ומתקדמת אם כל מאות מילארדי הדולרים היו ממווסתים לפיתוח תרופות, טכנולוגיה וכל דבר שהוא לא ראוותנות גרידה. פשוט טרגי!
כלכלן  |  08.05.15
לכל התגובות