אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אורמת נכנסת לצ'ילה: תקים תחנת כוח בתמורה ל-98.8 מיליון דולר צילום: עמית שעל

אורמת נכנסת לצ'ילה: תקים תחנת כוח בתמורה ל-98.8 מיליון דולר

מדובר בעסקה שנעשית במסגרת פעילות המוצרים של החברה, כלומר מכירת ציוד והקמה של תחנת הכוח עבור צד שלישי

07.05.2015, 16:55 | אורן פרוינד

חברת אורמת טכנולוגיות, הנמצאת בשליטה משותפת של משפחת ברוניצקי וקרן פימי, דיווחה היום על זכייה במכרז לתכנון והקמה (חוזה EPC) של תחנת כוח גיאותרמית בצ'ילה בתמורה לתשלום של 98.8 מיליון דולר. מדובר בעסקה שנעשית במסגרת פעילות המוצרים של החברה, כלומר מכירת ציוד והקמה של תחנת הכוח עבור צד שלישי, עד שלב הפקת החשמל מהתחנה. השלמת הפרויקט צפויה לקראת אמצע 2017.

קראו עוד בכלכליסט

מגזר המוצרים הוא זה שהעיב על תוצאותיה הכספיות של אורמת לרבעון הראשון של 2015, שפורסמו בלילה של שבין שלישי לרביעי והציגו ירידה של 15.6% ברמת ההכנסות הכללית לסכום של 120 מיליון דולר. מגזר המוצרים רשם במהלך הרבעון ירידה חדה של 36% לרמה של 30.3 מיליון דולר, אולם צבר ההזמנות במגזר עומד נכון להיום על 387 מיליון דולר (כולל העסקה הנוכחית).

סנטיאגו, צ סנטיאגו, צ'ילה | צילום: אי פי איי סנטיאגו, צ

מדובר בעסקה ראשונה לאורמת בצ'ילה והיא נעשית כחלק מהאסטרטגיה של מנכ"ל החברה יצחק אנג'ל להרחיב את הפעילות של אורמת על מעבר לשווקים הקיימים היום, בהם בין היתר: ארה"ב, קניה, גוואטאמאלה, אינדונזיה וניו זילנד.

על רקע הירידה בהכנסות מגזר המוצרים, ובעקבות הוצאות חד פעמיות שרשמה בעקבות המיזוג עם אורמת טכנולוגיות, החמיצה החברה את תחזיות ההכנסות והרווח של האנליסטים. הרווח התפעולי תזרימי (Ebitda) של אורמת טכנולוגיות ירד ב-11% ברבעון הראשון של 2015 והסתכם ב-65.3 מיליון דולר. הרווח הנקי של החברה ירד בשיעור של 54% לרמה של 10 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות