אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סינג'נטה דחתה הצעת רכש בגובה 45 מיליארד דולר ממונסנטו: "נמוכה מדי" צילום: רויטרס

סינג'נטה דחתה הצעת רכש בגובה 45 מיליארד דולר ממונסנטו: "נמוכה מדי"

עסקה בין השתיים תהיה הגדולה ביותר בתעשית הכימיקלים ותמזג בין היצרנית הגדולה בעולם לדשנים כימיים ובין יצרנית הזרעים האמריקאית

08.05.2015, 11:32 | בלומברג

סינג'נטה (Syngenta), חברת האגרוכימיה הגדולה בעולם, דחתה הצעת רכש בגובה 41.7 מיליארד פרנק שוויצרי (45 מיליארד דולר) ממונסנטו, בטענה כי היא נמוכה מדי ומיזוג טומן בחובו סיכונים "משמעותיים" בביצוע, כולל מבחינת אישור הרגולטורים.

קראו עוד בכלכליסט

מונסנטו הציעה 449 פרנק למניה, כשחלק המזומן בעסקה מקביל ל-45%, כך דיווחה היום (שישי) סינג'נטה השוויצרית. אולם בסינג'נטה מהמרים כי ההטבות מקיבוץ המוצרים שלה ביבולים ספציפיים - מזרעים ועד לחומרים קוטלי עשבים - יתגברו ויתווספו למכירות הנוספות כתוצאה מאימוץ טכנולוגיות חדשות.

הפגנה נגד מונסנטו, צילום: אי פי איי הפגנה נגד מונסנטו | צילום: אי פי איי הפגנה נגד מונסנטו, צילום: אי פי איי

"ההצעה של מונסנטו לא משקפת את אפשרויות הצמיחה הנובעות מהאסטרטגיה המשולבת שלנו, והשווי הפוטנציאלי העתידי כתוצאה מההתמקדות על חדשנות ועמדתנו כמובילי השוק", מסר בתגובה יו"ר סינג'נטה, מישל דימארה. "הערכת השווי הנוכחית של סינג'נטה אמנם מושפעת מתנודות קצרות טווח במטבע והמחירי הסחורות, אך התחזית העסקית נותרה חזקה".

סינג סינג'נטה | צילום: בלומברג סינג

אם העסקה הייתה יוצאת לדרך, היא הייתה עסקת הרכישה הגדולה ביותר בתעשיית הכימיקלים, והייתה הופכת את מונסנטו למתחרה רצינית בבאייר ודאו כמיקלס. סינג'נטה היא היצרנית הגדולה בעולם של דשנים כימיים בעוד שמונסנטו האמריקאית היא היצרנית הגדולה של זרעים ושולטת בשוק הגלובלי של יבולים מהונדסים גנטית כמו תירס וסויה.

מבחינת נושא ההגבלים העסקיים, החפיפה העיקרית בעסקים של שתי החברות היא בשוקי קוטלי העשבים בצפון ובדרום אמריקה וכן בשוק הזרעים בצפון אמריקה. "העסקה אינה מייצגת את האפשרויות העתידיות של סינג'נטה ואינה לוקחת בחשבון את הסיכונים המשמעותיים בביצוע, ביניהם ביקורת ציבורית וחקירות מצד הרגולטורים ברמות שונות במדינות רבות", הוסיף דימארה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות