אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ציפרס אופטימי: "נשיג בקרוב הסכם עם הנושים" צילום: אי פי איי

ציפרס אופטימי: "נשיג בקרוב הסכם עם הנושים"

לדברי ר"מ יוון, ממשלתו "עושה מה שצריך להשגת הסכם הוגן שמטיב עם כל הצדדים"; עם זאת, הוא לא נתן בדבריו אינדיקציה לגבי הסכמה לתנאי הנושים בנוגע לרפורמות עמוקות במשק היווני

08.05.2015, 18:26 | שירות כלכליסט

ראש ממשלת יוון אלכסיס ציפרס הביע אופטימיות כי המדינה תשיג בקרוב הסכם עם הנושים שלה, שיאפשר לשחרר תשלום נוסף במסגרת הסכם החילוץ שנחתם עם קרן המטבע הבינלאומית והאיחוד האירופי.

קראו עוד בכלכליסט

"אני סמוך ובטוח שבקרוב שיהיה (למו"מ) סוף טוב, ושעל אף הקשיים נשיג הסכם שיושלם בקרוב באירופה", אמר ציפרס היום (ו') בפרלמנט היווני, "הממשלה היוונית עושה מה שהיא צריכה כדי להשיג הסכם הוגן שמטיב עם כל הצדדים". עם זאת, הוא לא נתן בדבריו אינדיקציה לגבי הסכמה לתנאי הנושים בנוגע לרפורמות עמוקות במשק היווני.

הפגנת גימלאים ביוון, צילום: אי אף פי הפגנת גימלאים ביוון | צילום: אי אף פי הפגנת גימלאים ביוון, צילום: אי אף פי

המשא ומתן בין יוון והנושים הבינלאומיים שלה מתקדם באיטיות מאז עלתה לשלטון ממשלת השמאל בראשות ציפרס בסוף ינואר. בגוש היורו כבר שללו את האפשרות שישיגו הסכם בפגישת קבוצת שרי האוצר של הגוש שתתקיים ביום שני הקרוב בבריסל. ממשלת יוון מסרה שהקווים האדומים מבחינתה יהיו שלא תיאלץ לבצע קיצוצים נוספים בפנסיות או חקיקה להקלה בפיטורים במגזר הפרטי. היא רמזה כי יש בסיס לביצוע הפרטות ומסים, אך עדיין קיימים פערים בין הצדדים.

ראש קבוצת שרי האוצר של גוש היורו, שר האוצר ההולנדי ירון דיסלבלום, אמר כי לא צפויות הסכמות ביום שני, אך המו"מ מתקדם. הוא אמר כי נושיה של יוון ישקלו הקלות בתשלום רק אם זו תעמוד בתנאי תוכנית החילוץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות