אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דאגה בסין: מדד המחירים לצרכן עלה באפריל פחות מהצפי - 1.5% בלבד צילום: בלומברג

דאגה בסין: מדד המחירים לצרכן עלה באפריל פחות מהצפי - 1.5% בלבד

מדובר בשיעור הקטן ממחצית מיעד הממשלה לשנה הנוכחית; מדד המחירים ליצרן נפל ב-4.6%; לפיכך ייתכן כי על הבנק המרכזי יהיה להרחיב את מאמצי ההקלה הכמותית

09.05.2015, 10:06 | בלומברג

מדד המחירים לצרכן בסין רשם באפריל עלייה של 1.5% בלבד לעומת החודש המקביל אשתקד - שיעור הקטן ממחצית מיעד הממשלה ל-2015, כך לפי נתונים שפורסמו היום (שבת). לפיכך, ייתכן כי יהיה על הבנק המרכזי של סין להרחיב את מאמצי ההקלה הכמותית שלו כדי להמריץ את הביקושים המקומיים. צפי האנליסטים עמד על 1.6%. לעומת החודש שעבר, ירד מדד המחירים לצרכן ב-0.2%. מחירי המזון בסין עלו ב-2.7% לעומת אותה התקופה אשתקד, ואילו עלויות של מוצרים שאינם מזון עלו ב-0.9%.

קראו עוד בכלכליסט

מדד המחירים ליצרן נפל ב-4.6%, בעיקר בשל הירידה בענף הכרייה, ובכך הוא ממשיך את רצף הירידות שלו - זה החודש ה-38 ברציפות.

הבנק המרכזי של סין כבר חתך פעמיים במהלך חצי השנה האחרונה את ריבית העוגן ואת דרישות הלימות ההון של הבנקים. נשיא הבנק, ז'ו שיאוצ'אן, התריע על סכנות הדפלציה בכלכלת סין, שברבעון האחרון קצב צמיחתה - 7% - היה הנמוך ביותר מאז 2009.

יואן. הייצוא בבעיה, צילום: csmonitor.com יואן. הייצוא בבעיה | צילום: csmonitor.com יואן. הייצוא בבעיה, צילום: csmonitor.com

"הלחץ עודנו חמור. ייתכן כי סין תקל את המדיניות המוניטארית וקיצוץ בשיעור הריבית בהחלט עשוי להתרחש החודש", כך אמר לבלומברג ליו לי-גאנג, כלכלן ראשי בגרייטר אוסטרליה אנד ניו זילנד בנקינג.

הבנק המרכזי אמר כי ייאלץ לאזן בזהירות את מהלכיו שכן עלייה בחובות מסכנת את הצמיחה הכלכלית של סין. לפי הודעת הבנק, "נימנע מהקלה מוגזמת בכדי למנוע עיוות בכלכלה או העלאת רמות המינוף. מאידך, ניצור סביבה מוניטארית נייטרלית ומתאימה" עבור הצמיחה. הבנק מסר כי הייצוא לא צפוי לרשום שיפור גדול.

המשלוחים לחו"ל נפלו במפתיע ב-6.2% באפריל, כך מסרה אתמול מינהלת המכס של סין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות