אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סיטיבנק נפטר מישראלים עם פחות מ־10 מיליון דולר

בלעדי לכלכליסט

סיטיבנק נפטר מישראלים עם פחות מ־10 מיליון דולר

הודיע ללקוחות אלה כי יפסיק להעניק להם שירותי ייעוץ השקעות - בשל שינויים שעורך הבנק האמריקאי בסניפיו באזור

10.05.2015, 06:50 | תומר ורון
סיטיבנק שלח מכתבים ללקוחותיו בישראל המנהלים נכסים בהיקף נמוך מ־10 מיליון דולר שבהם נכתב כי יפסיק להעניק להם שירותי ייעוץ השקעות. זאת, בשל שינויים שעורך הבנק האמריקאי בסניפיו באזור. בבנק החליטו להתמקד בבנקאות הפרטית, שם רף הכניסה עומד על 10 מיליון דולר.

הלקוחות שלא יזכו מעתה לייעוץ יעבירו ככל הנראה את כספיהם לבנקים אחרים, אך סיטי לא צפוי לממש ולהנזיל את השקעות הלקוחות שלא ייענו לדרישה.

באחרונה סגר סיטי כמה מוקדים של בנקאות קמעונאית־אישית בעולם, בין השאר ביפן, בפרו וברומניה.

סיטיבנק. שינויים אסטרטגיים ברחבי העולם, צילום: בלומברג סיטיבנק. שינויים אסטרטגיים ברחבי העולם | צילום: בלומברג סיטיבנק. שינויים אסטרטגיים ברחבי העולם, צילום: בלומברג

בנקים גלובליים רבים החלו למקד את פעילותם בשל השינויים הרגולטוריים בעולם בנושא מדיניות "הכסף המוצהר", שהחלו עם כניסת תקנות ה־FATCA האמריקאיות והמשיכו בתקנות דומות של ה־OECD. כעת נדרשים הבנקים כעת לעמוד בשורה של הוראות, ובין השאר חלה עליהם אחריות לברר את מקור הכספים המופקדים אצלם. לכן, העלויות של הבנקים בניהול ואחזקה של כספי תושבי חוץ גדלו.

הצעד של סיטי מצטרף לצעדים דומים שנקטו בנקים גלובליים אחרים בעולם ובישראל. לדוגמה, בחודש אוגוסט נחשף ב"כלכליסט" כי גם הבנק הבריטי HSBC הודיע ללקוחותיו המנהלים חשבון בהיקף הנמוך מ־3 מיליון דולר כי עליהם להעביר את החשבון לבנק אחר.

סיטי הקים משרד רשמי בישראל ב־1996, וביולי 2000 הפך לבנק הזר הראשון בעל רישיון מלא להצעת מגוון שירותי בנקאות והשקעות ללקוחותיו בישראל. סיטי הוא אחד הבנקים הזרים הפעילים בישראל מבחינת מצבת כוח אדם, עם 230 איש, 130 מהם בבנק והיתר במרכז פיתוח טכנולוגי בקריית עתידים.

הבנק אישר את הפסקת שירותי הייעוץ בישראל והוסיף: "סיטי מחויב ללקוחותיו בישראל, ובכללם לקוחות בנקאות עסקית, בנקאות השקעות ובנקאות פרטית". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
תיק ההשקעות שלי עומד על 2.8 מיליון דולר ועדיין מטפלים בי כמלך
שטויות במיץ בטטות. יש לי שם תיק השקעות נמוך של 2.8 מיליון דולרים ואני עדיין מקבל שירות מעולה שבנקים בישראל היו חולמים לתת לי ! תעבדו, תתאמצו ורק אז תרוויחו. במקום לבכות על יוקר המחיה ועל הבית שאין לכם. עצלנים !
אברהם עליכם  |  13.05.15
7.
ידעתם שהבנק הזה מחזיק סניף רפאים ברחובות ?
יש שם מחשבים וכסאות וחדר שרתים ומטבח ואפס אנשים כל השנה. האמריקאים רואים בישראל מדינה בסכנת הפצצה תמידית, עד כדי כך שהם מחזיקים סניף בנק ריק שמעלה אבק, למקרה שתל אביב והסניף הראשי שלהם יופצץ. הם אלופים בניירת ובירוקרטיות ונהלים אבל בשעת מבחן יוצאים אפסים. כמו אז כשהורידו להם את התאומים ואף מטוס אמריקאי לא היה שם להגנה.
יורם  |  10.05.15
לכל התגובות