אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנו של לבייב רכש דירה ב-2.5 מיליון שקל בפרויקט של אפריקה מגורים צילום: אביגיל עוזי

בנו של לבייב רכש דירה ב-2.5 מיליון שקל בפרויקט של אפריקה מגורים

מדובר בדירה בת 6 חדרים בפרויקט של החברה הנמצאת בשליטת אביו. במקביל דיווחה היום אפריקה מגורים על עלייה של 15% במכירת הדירות במהלך הרבעון הראשון של 2015

10.05.2015, 10:14 | אורן פרוינד

התפרקות הממשלה הקודמת וגניזתה של תכנית 0% מע"מ על דירות חדשות הביאה לסוף בקיפאון בשוק הנדל"ן למגורים. עדות לכך ניתן למצוא בדוחות הכספיים של חברת אפריקה מגורים, אחת מחברות הבנייה בתחום המגורים הגדולות בישראל, שדיווחה היום על עלייה של 15% במכירת הדירות במהלך הרבעון הראשון של 2015 בהשוואה לרבעון המקביל.  

במקביל לפרסום הדוחות, אפריקה דיווחה כי בנו של לב לבייב, בעל השליטה בחברת האם אפריקה השקעות, רכש דירה בת שישה חדרים באחד הפרויקטים של החברה בגבעת שמואל בתמורה ל-2.489 מיליון שקל. אפריקה ציינה כי התמורה נקבעה בהתאם לדירות בעלות מאפיינים דומים שנמכרו באותו פרויקט.

קראו עוד בכלכליסט

במהלך הרבעון הראשון מכרה אפריקה מגורים, המנוהלת על ידי אורן הוד (חוזים חתומים כולל חלקם של שותפיה) 125 יחידות דיור בהיקף כספי של כ-292 מיליון שקל (חלק החברה כ-228 מיליון שקל). זאת לעומת 109 יחידות דיור בהיקף של כ-254 מיליון שקל (חלק החברה כ-175 מיליון שקל) שמכרה ברבעון המקביל. מחירה הממוצע של דירה נותר ללא שינוי ברמה של 2.33 מיליון שקל.

על אף העלייה במספר המכירות של הדירות ברבעון, הכנסות החברה דווקא רשמו ירידה של 10% לרמה של 99 מיליון שקל. הסיבה לכך היא העובדה שהחברה מכירה בהכנסה בגין מכירת דירה רק כאשר הדירה נמסרת בפועל (בהתאם לכללי החשבונאות שחלים על חברות הנדל"ן למגורים), כך שההכנסות שהוכרו ברבעון הם למעשה בגין דירות שנמכרו ברבעונים קודמים.

אפריקה מגורים הסבירה כי הירידה בהכנסות נובעת מאכלוס גבוה יותר של יח"ד ברבעון המקביל, אולם גם משינוי בתמהיל הדירות שנמכרו, אשר כלל אכלוס של דירות יקרות יותר ברבעון המקביל.

למרות הירידה בהכנסות אפריקה הצליחה לשפר את הרווח הנקי שלה בשיעור חד של 35% לרמה של 12.2 מיליון שקל. היא עשתה זאת בעקבות חיסכון בעלויות הבנייה שהביאו לעלייה של שיעור הרווח הגולמי לרמה של 26% לעומת רמה של 23% ברבעון המקביל. גם בהוצאות ההנהלה וכלליות והמימון רשמה אפריקה חיסכון.

גם במבט קדימה מצבה של החברה נראה טוב. צבר ההזמנות של החברה כולל נכון לסוף מרץ 2,063 יחידות דיור בביצוע ובשיווק טרם ביצוע, מתוכן נמכרו 869 יח"ד כאשר השווי החוזי של המכירות הינו כ-1.5 מיליארד שקל (חלק החברה). ההון העצמי של אפריקה מגורים עמד על כ- 670 מיליון שקל לעומת כ-708 מיליון שקל בדצמבר 2014. הקיטון בהון העצמי נובע מדיבידנד שחולק בסך 50 מיליון שקל.

אורן הוד מנכ"ל אפריקה מגורים, צילום: ענר גרין אורן הוד מנכ"ל אפריקה מגורים | צילום: ענר גרין אורן הוד מנכ"ל אפריקה מגורים, צילום: ענר גרין

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות