אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"רות דוד מסרה גרסה שמחזקת את החשד ששיבשה את חקירת יאיר ביטון" צילום: חיים צח

"רות דוד מסרה גרסה שמחזקת את החשד ששיבשה את חקירת יאיר ביטון"

כך כתבה היום שופטת בית משפט השלום בירושלים, ג'ויה סקפה שפירא, במסגרת הארכת מעצרה של פרקליטת מחוז ת"א לשעבר. על פי החשד, דוד העבירה לביטון מעטפה עם מידע הקשור לחקירתו בפרשת המרמה והלבנת ההון בב.יאיר. מעצרה של דוד הוארך עד מחר

10.05.2015, 21:15 | זוהר שחר לוי ותומר גנון
פרקליטת מחוז ת"א לשעבר, רות דוד, מסרה היום בחקירתה במח"ש גרסה המחזקת את החשד שפעלה לשבש את חקירתו של בעל השליטה בחברת הנדל"ן ב.יאיר, יאיר ביטון. כך עולה מדיון הארכת מעצרה של דוד בפרשת עו"ד רונאל פישר. שופטת בית משפט השלום בירושלים, ג'ויה סקפה שפירא, האריכה הערב את מעצרה של דוד עד מחר בערב. החל ממחר, אם לא יהיו התפתחויות נוספות, היא תשוחרר למעצר בית עד יום רביעי.

"באשר לחשד לשיבוש חקירתו של יאיר ביטון", כתבה השופטת, "המעורבים המרכזיים נחקרו או עצורים. דוד שינתה גרסתה בעניין זה, ובדברים שאמרה בגרסתה שנגבתה היום יש כדי לחזק את החשד נגדה".

רות דוד, צילום: אוהד צויגנברג רות דוד | צילום: אוהד צויגנברג רות דוד, צילום: אוהד צויגנברג

כפי שפורסם הבוקר ב"כלכליסט", במחלקה לחקירות שוטרים חושדים שביטון שילם שוחד לקצין המשטרה לשעבר ערן מלכה, תמורת מידע רגיש על החקירה נגדו בפרשת המרמה והלבנת ההון עבור ארגון הפשיעה של יצחק אברג'יל. לפי החשד, מי שהעבירו את המידע ותיווך בשוחד הם פישר ושותפתו למשרד דוד. דוד כיהנה במשך כשלוש שנים כדירקטורית בלתי תלויה בב.יאיר, ועזבה את החברה באופן מפתיע ארבעה חודשים לפני פרוץ החקירה הגלויה נגד ביטון.

יאיר ביטון בבית המשפט, צילום: עמית שאבי יאיר ביטון בבית המשפט | צילום: עמית שאבי יאיר ביטון בבית המשפט, צילום: עמית שאבי

מדברים שאמר במהלך הדיון ביום שישי סנגורה של דוד, עו"ד יאיר גולן, עולה כי היא נחקרה בחשד שתיווכה בשוחד שהעביר לכאורה שותפה למשרד פישר לקצין המשטרה לשעבר ערן מלכה. מדובר בין היתר בשוחד כספי שקיבל מלכה לכאורה תמורת מידע שהעביר לפישר על ביטון. דוד חשודה כי העבירה לביטון מעטפה שקיבלה מפישר שככל הנראה מקורה במלכה. לפי החשד היו במעטפה פרטים בנוגע לחקירה המתנהלת נגד ביטון.

בהחלטה על הארכת המעצר הוסיפה השופטת כי "חומר הראיות שהוגש לי כולל התייחסות לחשד נוסף בעבירה של מתן שוחד לעובד ציבור. מדובר בראיות שהתקבלו הבוקר והן מצדיקות המשך חקירה".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות