אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הממשלה מודה: הוספת השרים כרוכה בתוספת תקציב צילום: אלכס קולומויסקי

הממשלה מודה: הוספת השרים כרוכה בתוספת תקציב

הממשלה טענה בטיוטת הצעת חוק כי אין לה עלות תקציבית, אולם גם האוצר וגם היועץ המשפטי טענו שיש לציין את העלות - והדבר תוקן לקראת ישיבת הוועדה המסדרת המתכנסת כעת

11.05.2015, 11:11 | אורי תובל
להערכת אגף התקציבים עלותו של כל שר נוסף בממשלה מעבר ל-18 שרים תהיה 2.8 עד 3.9 מיליון שקל וכל סגן שר מעבר לארבעה סגנים יעלה כ-1.5 מיליון שקל. כך עולה מההערכה שצורפה להצעה לתיקון חוק יסוד: הכנסת, לאחר שהייעוץ המשפטי לכנסת איל ינון קבע שעל הממשלה לציין את העלות התקציבית של החוק.

קראו עוד בכלכליסט

הממשלה טענה בטיוטת הצעת חוק כי אין לה עלות תקציבית, אולם גם האוצר וגם היועץ המשפטי טענו שיש לציין את העלות - והדבר תוקן לקראת ישיבת הוועדה המסדרת המתכנסת עתה. הוועדה צריכה לקבוע את סדרי הדיון בהצעת החוק, ולהקים ועדה מיוחדת שתדון בו, לאחר שהיועץ ינון קבע שהוועדה המסדרת, שהיא טכנית במהותה - לא תוכל לדון בו.

איל ינון, היועץ המשפטי של הכנסת איל ינון, היועץ המשפטי של הכנסת איל ינון, היועץ המשפטי של הכנסת

31 חברי הכנסת ועוזריהם התכנסו בחדר בכנסת, והיו"ר זאב אלקין השקיע דקות ארוכות בסידור החדר כשהוא מעורר מרמור בקרב חברי כנסת שאינם חברים בוועדה והתבקשו לצאת לאחר שהוציא חלק

מעוזריהם.

חברי הכנסת של האופוזיציה מחו על התנהלותו של אלקין. "זאב, השתגעת?" קרא לעברו איתן כבל מהמחנה הציוני שהורחק מהדיון לאחר שגם ח"כ מיכל בירן ממפלגתו הורחקה על ידי אלקין שלא נענה לבקשות הח"כים לעבור לחדר אחר ולעצור את הדיון. אלקין לא הסכים לעבור לחדר אחר.

הח"כים קיבלו עדכון מנציג משרד רה"מ ומהיועץ המשפטי לכנסת על החוק, ובין השאר על דחיית העתירה של סיעת יש עתיד לבג"ץ להוציא צו ביניים על המשך הדיון. עם זאת, היועץ ינון ציין שדעתו אינה נוחה מכך שחוק יסוד ישונה בהוראת שעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות