אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הוועידה לעסקים קטנים

"על בית קפה יש כמעט אותה רגולציה כמו על חברת טבע"

אמיר ברמלי, יו"ר קבוצת רוביקון: "למה אי אפשר להשקיע 50 אלף שקל בעסק שכונתי אלא רק דרך הבורסה? למה בית קפה לא יכול לגייס מימון מ-1,000 משקיעים בסכומים של עד 50 אלף שקל?"

11.05.2015, 11:14 | אופיר דור

"חוקי ניירות הערך הישראלים נכתבו בשנות ה-60 ולא השתנו כמעט מאז. החוקים נכתבו כדי להגן על המשקיעים אבל הם חייבים גם לאפשר הזדמנויות עסקיות", כך אמר היום (ב') אמיר ברמלי, יו"ר קבוצת השקעות ויזמות רוביקון, בוועידת עסקים קטנים ובינוניים של "כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

"החוק הקיים אוסר להציע השתתפות בעסקאות פרטיות והשקעה בעסקים קטנים ובינוניים למי שאין לו 12 מיליון שקל נזילים. החוק קובע גם שאסור להציע ליותר מ-35 אנשים בשנה להשתתף בהשקעה. למעשה, על בית קפה שרוצה לגייס חצי מיליון שקל מוטלת אותה רגולציה כמו על חברת טבע, בשינויים מינוריים", אמר ברמלי. "למה אי אפשר להשקיע 50 אלף שקל בעסק שכונתי אלא רק דרך הבורסה? למה בית קפה לא יכול לגייס מימון מ-1,000 משקיעים בסכומים של עד 50 אלף שקל?".

לדברי ברמלי, ניתן למצוא נוסחה שתגן על המשקיעים אבל לא תמנע הזדמנויות מעם ישראל, כמו לדוגמה דרישה מבית העסק לפתוח את כל החשבונות שלו למשקיעים. "זה יותר מהשקיפות שיש היום בשוק ההון".

אמיר ברמלי בוועידה לעסקים קטנים ובינוניים, צילום: נמרוד גליקמן אמיר ברמלי בוועידה לעסקים קטנים ובינוניים | צילום: נמרוד גליקמן אמיר ברמלי בוועידה לעסקים קטנים ובינוניים, צילום: נמרוד גליקמן

ברמלי אמר כי "השינוי של החוקים האלו יכול לשנות את הכלכלה. כולם מחפשים דרך להוריד את מחירי הדירות אבל אי אפשר לנצח את הנוסחה של היצע וביקוש. מהחישובים שעשינו בקבוצה, נדרשות לפחות שמונה שנים ועבודה מתואמת של שלושה רגולטורים כדי להוריד את מחירי הדירות, אבל אם כל אחד בקהל יוכל להיכנס ליוזמת נדל"ן עם משקיעים אחרים - אפשר להגיע לתוצאות מהר יותר. יש היום מסע הפחדה סיסטמטי נגד תשואה גבוהה על השקעה. אנחנו מציעים תשואות של 5%-7% בשנה בהשקעות סולידיות. יש עסקאות טובות בשוק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
תגובה לדבריו של אמיר
בסד," לדעתי אמיר צודק בדבריו. הסקטור הבנקאי מעוניין שהשליטה בכול נושא ההלואות לעסקים תהיה רק דרכו. כדי שהרווחים יהיו גדולים יותר . וולמשקיע קטן לא תהיה אפשרות להשקיע את כספו היכן שהוא רוצה . הבטחונות שאמיר מציע למשקיע הקטן הם בטחונות טובים ולדעתי רבים וטובים היו משקיעים את כספם . אני באופן אישי יכול לאשר ולהוכיח שכול השקעה שהשקעתי בחברתו של אמיר הניבה לי רווחים יפים והוגנים. לשביעות רצוני המלאה.
דניאל אריה , דרום  |  12.05.15
3.
מי ישמור על בעל בית הקפה שלא יפשוט רגל בכאילו ויעלם עם הכסף?
כל עסקונת המסעדות בארץ מתגלגלת מהלוואה בנקאית אחת לשניה - ובסוף תפוס את הפרייאר שיקנה את המסעדה ה"מדוברת" רגע לפני הקריסה שלה. אם יש לך חברים כמו ההוא שבל"ל ויתר לו על חוב של 300 מליון, אתה אפילו לא צריך משקיעים - רק חברים. הפונזי לא יעלם לעולם...........
דניאל  |  11.05.15
לכל התגובות