אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל מיקרוסופט ישראל עוזב את תפקידו, מתמנה למשרה בכירה בסין צילום: עמית שעל

מנכ"ל מיקרוסופט ישראל עוזב את תפקידו, מתמנה למשרה בכירה בסין

דני ימין כיהן בתפקיד מזה עשור ובתפקידו הבא יהיה אחראי לקידום פעילות מיקרוסופט בסין, מול הממשלה המקומית ומגזר ההייטק. עדיין לא ידוע מי יתפוס את מקומו בשלוחה הישראלית של ענקית התוכנה

11.05.2015, 19:22 | הראל עילם
דני ימין, מנכ"ל מיקרוסופט ישראל, מונה לתפקיד סגן נשיא בחברה העולמית. כך הודיעה הערב (ב') החברה. ימין יהיה אחראי על עיצוב האסטרטגיה הכללית של מיקרוסופט בשוק התאגידי הסיני. נכון לרגע זה, עדיין לא ידוע מי יתפוס את מקומו ויוביל את הסניף הישראלי של ענקית התוכנה.

קראו עוד בכלכליסט

בתפקידו החדש יפעל ימין לבניית קשרים עם תאגידים וחברות בבעלות הממשלה. בשנים האחרונות כיהן ימין כיו"ר דירקטוריון של הטכניון והוביל את ההקמה של מכון טכנולוגי משותף לטכניון ולאוניברסיטת שינטאו הסינית, בין השאר בזכות תרומה משמעותית מהיזם הסיני לי קא-שינג.

דני ימין, צילום: עמית שעל דני ימין | צילום: עמית שעל דני ימין, צילום: עמית שעל

ימין הוא כיום ראש מיקרוסופט ישראל, הזרוע שאחראית על מכירת מוצרי מיקרוסופט, תמיכה ושירות לקוחות מקומי ובינלאומי. המטה שלה נמצא ברעננה. זוהי חטיבה נפרדת ממרכז הפיתוח של מיקרוסופט ישראל, המנוהל על ידי יורם יעקובי, חטיבה גדולה יותר בכוח האדם שלה. המטה של מרכז הפיתוח יושב בהרצליה. ימין נכנס לתפקידו הנוכחי לפני כעשור, ויכנס לתפקידו החדש ב-1 ביולי. הוא ומשפחתו יעברו לבייג'ינג.

‫תחת ימין, הרחיבה מיקרוסופט ישראל את פריסת שירותי הענן שלה ואת רשימת הלקוחות הארגוניים בארץ. ימין הוא שהשיג שיתוף פעולה אסטרטגי בין החברה ובין ממשלת ישראל להרחבת שירותי ממשל זמין והקמת של מרכז טכנולוגי לקידום טכנולוגיות וירטואליזציה וענן לארגונים.‬

"ישראל מובילה בעולם במדע, בחדשנות ובפיתוח טכנולוגיות, ואני שמח שהייתה לי ההזדמנות - כמנכ"ל מיקרוסופט ישראל ובתפקידי הציבורי כיו"ר הוועד המנהל של הטכניון - לקחת חלק במסע מרתק זה" אמר ימין בהודעה לעיתונות. "לאחר 10 שנות עשייה רבה במיקרוסופט ישראל בקרב לקוחות, שותפים עסקיים, סטארט-אפים ואקדמיה, תוך שיתוף פעולה עם אנשים נפלאים, החלטתי לעבור לדבר הבא".

אתגר מורכב ובעייתי

ימין נכנס לתפקיד מסובך במיוחד: מיקרוסופט, יחד עם חברות טכנולוגיה מערביות רבות, נמצאת כעת על הכוונת של הממשל הסיני. כדי לקדם טכנולוגיה מקומית ופיתוחים מקומיים, הממשל הסיני בין השאר הגדיר את ווינדוס 8 כ"בזבזנית משאבים" ואסורה לשימוש על ידי מחשבי הממשלה הסינית, רשת המחשבים הגדולה בעולם.

רשות רגולטורית מקומית גם קבעה כי מיקרוסופט פועלת כמונופול בתחום מערכות ההפעלה, ומנהלת כנגד החברה חקירה מתמשכת בנושא שכוללת מספר פשיטות על משרדי החברה במדינה. החברה אף אולצה לשלם קנס של 137 מיליון דולר. ימין יוכל להשפיע על המצב אם ישיג חוזים לשיתוף פעולה של מיקרוסופט עם חברות סיניות בסדרי גודל שונים ובתחומים שונים. ואולם, מדובר באתגר מורכב: מיקרוסופט פועלת בתחומי תוכנה רבים, אך גם בתחומי שירותים מקוונים כפרסום, חיפוש, מיפוי, אחסון ענני ועוד - תחומים בהן פועלות גם חברות סיניות כבאידו ועליבאבא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
מגיב מספר 5
אבי נעלבי, מילא להעביר ביקורת על אדם כלשהו, אבל מן הראוי שהיית מתנסח כמו שצריך ולא כמו ילד בגנון. לפני שאתה משליך רפש וביקורת תחזור לכיתה א׳ ותלמד לכתוב ללא שגיאות כתיב. תגובתך הפאתטית ודברי ההבל שהוקלדו על ידך רק מעידים על רמת ההשכלה הנמוכה שלך. להיות מנכל במשך תקופה ארוכה שכזו מעידה על כישורים יוצאי דופן ויכולות ניהול מרשימות. ארגון כמו מייקרוסופט איננו דוכן בשוק, ואם כושר ניהולו של המנכל לא היו טובים מספיק הוא לא היה נשאר בתפקיד זמן רב.
עודד  |  12.05.15
10.
טוב מאוד שהוא עוזב
בחייאת ראבק - 10 שנים שהוא בתפקיד ועדיין התמיכה של מיקרוסופט בעברית מתחת לכל ביקורת. והעיקר שהם חרטו על דגלם לעברת את מוצרי מיקרוסופט (תבדקו באתר שלהם ותווכחו) אני מקווה שהמנכל הבא יתניע את העניין ונזכה לראות את קורטנה, בינג, סרפס ואקסבוקס מדברים עברית במהרה בימינו אמן סלה
יוני , רמת גן  |  12.05.15
לכל התגובות