אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שיא חדש בשוק האמנות: ציור של פיקאסו נמכר בכ-179 מיליון דולר צילום: בלומברג

שיא חדש בשוק האמנות: ציור של פיקאסו נמכר בכ-179 מיליון דולר

הציור היקר ביותר שנמכר עד כה במכירה פומבית של פרנסיס בייקון עמד על 142.4 מיליון דולר; במכירה נשבר שיא לפסל: "איש מצביע" של אלברטו ג'קומטי נמכר ב-141.3 מיליון דולר

12.05.2015, 08:17 | שירות כלכליסט

שיא חדש בשוק האמנות: ציורו של פאבלו פיקאסו "Les femmes d'Alger" נמכר ב-179.37 מיליון דולר במכירה פומבית שערך אתמול (ב') בניו יורק בית המכירות כריסטי'ס.

בכך נשבר השיא הנוכחי של הציור היקר ביותר שנמכר במכירה פומבית, שעמד על 142.4 מיליון דולר, ובו מחזיקה היצירה "שלושה מחקרים של לוסיאן פרויד" שצייר פרנסיס בייקון. במכירה הנוכחית נשבר שיא נוסף: הפסל "איש מצביע" של אלברטו ג'קומטי נמכר עבור 141.3 מיליון דולר - סכום שיא עבור פסל.

משמאל: בריז משמאל: בריז'יט בארדו ופבלו פיקאסו | צילום: אימג'בנק, Gettyimages משמאל: בריז

קונה היצירה של האמן הספרדי נותר לפי שעה אנונימי. הסכום הסופי שנקבע לציור עמד על 160 מיליון דולר, אך בתוספת עמלות הוא הגיע לסכום השיא. ההערכות בטרם המכירה היו כי הסכום יעמוד על 155 מיליון דולר.

הציור בסגנון הקוביסטי של פיקאסו נחשב להוקרה של הצייר הספרדי לעמיתו הנרי מאטיס, שמת ב-1954. הוא צויר שנה לאחר מכן, והאספן ויקטור גנץ רכש אותו ב-1956 תמורת 212 אלף דולר. מכירתו התבצעה במסגרת מכירה מיוחדת של כריסטי'ס שנקראת "מביטים קדימה אל העבר", והיא צפויה להכניס יותר מ-500 מיליון דולר. מדובר באחד הציורים החשובים של פיקאסו שעדיין נמצאים בידי גורמים פרטיים, ואחת מיצירותיו המובחרות.

הציור פיקאסו Les femmes d הציור פיקאסו Les femmes d'Alger שנממכר אתמול מחיר שיא | צילום: בלומברג הציור פיקאסו Les femmes d

כאמור, מדובר במכירה במחיר שיא במכירות פומביות. לפי דיווחים שונים, ציור של גוגן משנת 1982 נמכר ב-300 מיליון דולר במכירה פרטית בפברואר. הציור La Rêve של פיקאסו נרכש על ידי המיליארדר סטיב כהן ב-2013 ב-155 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות