אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כלל תשקיע 800 מיליון שקל בפרויקטי דיור להשכרה בארה"ב יחד עם אליאנץ וקרן ווטרטון צילום: עמית שעל

כלל תשקיע 800 מיליון שקל בפרויקטי דיור להשכרה בארה"ב יחד עם אליאנץ וקרן ווטרטון

ההשקעות יתמקדו בפרויקטים של יותר מ-50 מיליון דולר, הממוקמים בערים כמו בוסטון, שיקגו וניו יורק. מנכ"ל כלל: "השותפות תאפשר איתור נכסים איכותייים"

12.05.2015, 11:01 | רחלי בינדמן

כלל ביטוח חתמה עם אליאנץ – חברת הביטוח הגדולה באירופה ועם קרן ההשקעות ווטרטון, הסכם להשקעה משותפת בפרוייקטי דיור להשכרה (Multy Family) בארה"ב. ההשקעות צפויות להתמקד בפרויקטים של יותר מ-50 מיליון דולר, הממוקמים באזורים אורבניים בבוסטון, שיקגו, ניו יורק וסביבתה, צפון קליפורניה, וושינגטון וסיאטל. בשלב זה מתכננים בכלל ביטוח להעמיד להשקעה עם שתי השותפות סכום של כ-800 מיליון שקל מכספי עמיתים ונוסטרו, למימוש שיתפרס על פני מספר שנים.

מנכ"ל כלל ביטוח איזי כהן ציין כי לפי ראות עינה של כלל, מדובר במיזם שמרני במסגרתו יאותרו פרויקטים שבנייתם הסתיימה, באחוזי תפוסה גבוהים או לקראת אחוזי תפוסה גבוהים ושרמת הפיתוח הנדרשת בהם נמוכה. תשואות המטרה של המשקיעות במיזם עומדות על כ-7% ומעלה.

כלל ביטוח הרחיבה בשנים האחרונות את השקעתה בנדל"ן מניב בארה"ב, בהובלתו של תמיר קזז, מנכ"ל כלל US ומתכוונת להמשיך ולהרחיב את ההשקעה, בהתאם למדיניות ההשקעה שמתווים כהן וענת לוין, משנה למנכ"ל כלל ביטוח וראש כנ"ף – זרוע ניהול ההשקעות של החברה. בחברה רואים את ההשקעה בפרויקטי נדל"ן מניב בארה"ב כנדבך חשוב באסטרטגיית פיזור הסיכונים וככלי להשגת תשואה עודפת ויציבה, בסביבת הריבית הנמוכה, ביחס לערוצי השקעה אחרים.

בנייני מגורים בניו יורק (ארכיון) בנייני מגורים בניו יורק (ארכיון) בנייני מגורים בניו יורק (ארכיון)

אליאנץ מפעילה בארה"ב יחידת השקעה בנדל"ן מניב בעלת פעילות ענפה, הכוללת השקעות נדל"ן בהיקף של כ-8 מיליארד דולר.

איזי כהן, מנכ"ל כלל ביטוח, הוסיף: "אנו גאים לשתף פעולה עם אליאנץ, ענקית ביטוח בקנה מידה עולמי. השותפות האסטרטגית הזו מהווה כבוד גדול לכלל. אני בטוח שיחד עם השותפות שלנו נוכל לאתר את הנכסים האיכותיים ביותר, במחירים אטרקטיביים, שיאפשרו לנו להשיא תשואות גבוהות לעמיתינו ולתיק הנוסטרו של החברה, במציאות המאתגרת והמתמשכת של ריבית נמוכה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
השקעות בנדל"ן בחו"ל
באמת למה לא להשקיע בארץ? האם את כל הכספים שמקבלים בהנפקות בגיוס כספים,או בהלוואות חייבים להשקיע בחו"ל,? האם לא הספיקו כל ההפסדים של החברות שהשקיעו בחו"ל ואחר כך עשו תספורות/תגלחות לחוסכים בארץ? איפה משרד האוצר איפה כל הרגולטורים שמאפשרים להוציא כסף מהארץ לחו"ל??????? בושה לבנק ישראל, בושה לאוצר, בושה לכל מי שנותן ידו ולא עושה כלום על מנת לעזור כאן בארץ, איפה האחריות הלאומית? ושלא תבוא הממשלה ותגיד שאין לה כסף, את כל הכסף היא מאשרת לייצא, לתת עבודה ופרנסה לעובדים באמריקה, את הזיהום מייצוא מוצרי הנפט לתורכיה משאירים בחיפה לטובת הרווחים של האחים עופר, עד מתי יעבדו על הציבור הישראלי,???? אפסה הבושה, והאחראים על כך הם רק הפוליטיקאים העובדים בשרות בעלי ההון, אם אינני טועה דני נווה קשור לכלל, והוא הראה את הדרך הישירה משלטון להון.
בן ארי , חיפה  |  12.05.15
לכל התגובות