אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות ני"ע: השלד פרוטאולוג'יקס לא מקיים את דרישות חוק הריכוזיות צילום: בועז אופנהיים

רשות ני"ע: השלד פרוטאולוג'יקס לא מקיים את דרישות חוק הריכוזיות

לטענת הרשות, מדובר בחברה שהיא "שכבה שלישית" בפירמידה ועל כן צריך להיות בה רוב לחברי דירקטוריון מטעם הציבור

12.05.2015, 14:57 | גיל קליאן

חלוקת הדיבידנד בשלד הבורסאי פרוטאולוג'יקס שבשליטת אפסווינג של ירון ייני הולכת ומסתבכת. היום (ג') פירסמה החברה את תגובת רשות ניירות ערך לבקשת החברה לבית המשפט לחלוקת דיבידנד של מיליון שקל, ממנה עולה כי ברשות סבורים שהחברה אינה מקיימת את דרישות חוק הריכוזיות.

קראו עוד בכלכליסט

הרשות טוענת בעצם כי פרוטאולוג'יקס היא חברה שמהווה "שכבה שלישית" בפירמידה של חברות בורסאיות. לפי הרשות, חוק הריכוזיות מחייב כי בחברה של שכבה שלישית יהיה רוב בדירקטוריון החברה לנציגים מטעם הציבור - וזאת על מנת למנוע מצבים בהם עלול להיות קיפוח אינטרסים של בעלי המניות מטעם הציבור לטובת בעל השליטה.

ברשות מתבססים על מצבת חברי ההנהלה של פרוטאולוג'יקס שפורסמה ב-20 באפריל, ממנה עולה כי דירקטוריון החברה מונה 5 חברים - 3 דירקטורים רגילים: שמואל אלמגור, מרדכי מנשה ואליהו יורש, ורק 2 דח"צים (כלומר דירקטורים שאמורים לייצג את אינטרס בעלי המניות בציבור): דפנה שחר וכפיר אביב.

על בסיס זה טוענים ברשות כי "במקרה זה החלטת החלוקה התקבלה על ידי דירקטוריון, בהרכב חברים שאינו תואם את הוראות חוק הריכוזיות, ומשכך קיים ספק אם החלטה זו תקפה".

עוד חשפה הרשות, כי ב-1 במרץ שלחה לחברה התראה לפני קנס של 51.3 אלף שקל, משום שבחברה לא כיהן יו"ר לתקופה של יום מ-60 יום. החברה עדיין מקיימת דיון עם הרשות בנושא, אך הרשות הדגישה בפני בית המשפט כי כאשר בוחנים את ההתחייבויות העתידיות של פרוטאולוג'יקס, יש לקחת בחשבון קנס כלשהו.

ירון ייני, צילום: בועז אופנהיים ירון ייני | צילום: בועז אופנהיים ירון ייני, צילום: בועז אופנהיים

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות