אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוטשטיין: דרישות החשכ"לית ימנעו מינויי למנכ"ל הדסה

בלעדי לכלכליסט

רוטשטיין: דרישות החשכ"לית ימנעו מינויי למנכ"ל הדסה

ימים ספורים לפני מינויו הרשמי של זאב רוטשטיין כמנכ"ל בית החולים הדסה שולחת לו החשכ"לית מכתב ודורשת שיטפל באופן אישי בליקויי בנייה בשיבא. רוטשטייין השיב כי לא יענה "לצו 8 לניהול הדסה". ליצמן: רוטשטיין עדיין המועמד שלי לתפקיד מנכ"ל הדסה

13.05.2015, 07:31 | מיקי פלד

המנהל המיועד של ביה"ח הדסה, פרופ' זאב רוטשטיין המנהל כיום את בית החולים שיבא, מאיים שלא להגיע להדסה עקב מחלוקת עם משרד האוצר. האמירה של רוטשטיין באה על רקע מכתב חריף ששלחה השבוע החשכ"לית מיכל עבאדי־בויאנג'ו, בו היא דורשת ממנו לטפל באופן אישי בהסדרת ליקויי בנייה לכאורה בשיבא. רוטשטיין השיב לה כי "בכל מה שקשור בי אישית בוודאי שלא אוכל להתייצב לצו 8 בהדסה בלי שהסדרתי את שדרוש הסדרה בשיבא".

קראו עוד בכלכליסט

פרופ פרופ' זאב רוטשטיין | צילום: איי אף פי פרופ

עבאדי־בויאנג'ו מודעת למצבו הקשה של הדסה, שמאז תחילת השנה מפסיד כל חודש כ־18 מיליון שקל. למעשה, גם באוצר וגם במשרד הבריאות מודעים לכך שהחוליה היחידה שחסרה לניהול הדסה ומתן אפשרות לשיקומו היא מינוי מנכ"ל.

מצב חירום הפיתרון היחידי רוטשטיין הוא מנהל מוכשר, אך אילו היו אחרים שמוכנים לנהל את הדסה, זה היה עדיף מיקי פלדלכתבה המלאה

רוטשטיין נחשב לאחד ממנהלי העל של מערכת הבריאות, אך הוא גם ידוע כמי שלא תמיד נשמע להוראות הרגולטור. כך גם עולה מהדו"ח ששלחה עבאדי לרוטשטיין השבוע בו היא מפרטת שורה של הליכי בנייה שרוטשטייין יזם או אישר ללא היתר. בין השאר מוזכרים היוזמה של רוטשטיין לבנות מנחת מסוקים בשיבא והשכרת מבנים ללא אישור. רוטשטיין כתב בתשובה כי "סקר של רשות מקרקעי ישראל הראה שברבים מבתי החולים הממשלתיים נעשים שימושים לא רפואיים מגוונים" ורומז כי האשמה היא במדיניות האוצר שגורמת ל"חנק תקציבי" של בתי החולים וכי המצב "מחייב את הרגולטור לשנות את תפיסתו ההיסטורית לגבי תפקיד בתי החולים".

מיכל עבאדי בויאנג מיכל עבאדי בויאנג'ו | צילום: עמית שאבי מיכל עבאדי בויאנג

השבוע אמר סגן שר הבריאות המיועד יעקב ליצמן כי רוטשטיין הוא המועמד שלו לתפקיד מנכ"ל הדסה. ליצמן קיבל את ברכת הבעלים, ארגון נשות הדסה, ותמיכה מוועדי הרופאים של ביה"ח.

משיבא נמסר בתגובה: "מנהל בית החולים אינו בורח מאחריות והקים צוות להסדיר את הניתן להסדרה עפ"י קביעת החשכ"ל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
אמרו חכמנו זכרם לברכה: "במקום שאין אנשים, השתדל להיות איש"
דבריו של רוטשטיין: "ברבים מבתי החולים הממשלתיים נעשים שימושים לא רפואיים מגוונים" משכנעים כמו התירוץ שילד בגן הילדים נותן לכך שהיכה ילד אחר. ואני לתומי חשבתי שרק בגן הילדים הנימוק לביצוע עבירות הוא: "לא רק אני הרבצתי. גם הילדים האחרים הרביצו".
שירה , ירושלים  |  15.05.15
2.
זה קורא כשיש בלבול בתפקוד מערכת השתן
פרופ' רוטשטיין אתה בוודאי מיטיב להבין ממני מה התוצאות הנובעות מכך שהשתן עולה לראש. כנראה אצלך התופעה הזו נמצאת במלוא עוזה לא אתה הקמת את תל השומר ואינך בעל בית שם.אתה פשוט פקיד בכיר שמזמן לא עוסק ברפואה בית החולים על נכסיו ומרכיביו ואמצעיו שייכים למדינת ישראל ולציבור האזרחים ולא משנה שמי שמנהל חושב שזו נחלתו הפרטית. השכר הנדיב שלכאורה אתה מקבל במקביל מכמה מקורות אינו מספק אותך כבר ?
רבחן , מרכז  |  13.05.15