אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כבר לא שבויים: בעלי פוליסות ביטוח מנהלים יוכלו לנייד את הפוליסה למתחרה צילום: אבי אוחיון, לע"מ

כבר לא שבויים: בעלי פוליסות ביטוח מנהלים יוכלו לנייד את הפוליסה למתחרה

המפקחת על הביטוח דורית סלינגר הודיעה כי בקרוב תיפתח בפני המבוטחים אפשרות ניוד של הפוליסות - מהלך שישפר את עמדת המיקוח על דמי הניהול

12.05.2015, 20:54 | רחלי בינדמן

שנה וחצי מאז שנאסר שיווק של ביטוחי מנהלים עם מקדם קצבה מובטח, הודיעה היום המפקחת על הביטוח דורית סלינגר שתאפשר ניוד של פוליסות ביטוחי מנהלים קיימות שהמחזיקים בהן היו שבויים עד כה בחברות הביטוח. מהלך זה, שישפר את עמדת המיקוח של המבוטחים, בעיקר בעניין דמי הניהול, עמד על הפרק בחודשים האחרונים.  

קראו עוד בכלכליסט

סלינגר נשאה דברים בכנס שהתקיים במכללה למנהל ושם הכריזה כי אגף שוק ההון מגבש מתווה שיאפשר ניוד של ביטוחי מנהלים מחברה לחברה. כיום שוכבים כ-60 מיליארד שקל של חוסכים בביטוחי מנהלים שלא ניתן להתמקח על דמי הניהול בהם או להעבירם לגוף מתחרה בשל איסור השיווק שלהם.

בסך הכל בשוק ביטוחי המנהלים כ-200 מיליארד שקל, אך כ-140 מיליארד שקל מתוכם שוכבים בפוליסות ישנות שהונפקו עד 2001 וזכאיות למקדם קצבה מובטח שלא קיים יותר בשוק - מקדם המגלם הנחת תוחלת חיים נמוכה יותר (ולפיכך קצבה צפויה גבוהה יותר למבוטחים) שאף חברת ביטוח שתרצה לגייס לקוח לא תסכים לתת כעת.

"אנו מגבשים מתווה בכדי לאפשר ניוד של ביטוחי מנהלים" אמרה סלינגר בכנס. "אגף שוק ההון מיישם רגולציה חכמה, המכירה במגבלות הצרכן בקבלת ההחלטות, ונותנת לצרכן את הכלים לקבל את ההחלטות הנכונות. על החוסך להתעניין מידי פעם בחיסכון הפנסיוני ולא לבדוק את החיסכון רק בסמיכות לגיל הפרישה", הדגישה סלינגר.

"אנחנו מכוונים לצרכנות נבונה שחסרה בשוק הישראלי, מחשבון הביטוח חובה לרכב היה הצלחה, אנחנו בתהליכי פיתוח מתקדמים של מחשבוני דמי ניהול ודמי ביטוח בריאות, אשר יגרמו לתחרות גדולה יותר בשוק וחיסכון של הצרכן", אמרה עוד המפקחת על הביטוח.

דורית סלינגר, צילום: נמרוד גליקמן דורית סלינגר | צילום: נמרוד גליקמן דורית סלינגר, צילום: נמרוד גליקמן

סלינגר עדכנה כי הפיקוח עובד בשיתוף פעולה עם משרד הבריאות על הקמת אתר מידע לסכומים הנמצאים בביטוחי הבריאות. האתר יאפשר לראות האם יש ללקוח מספר מוצרי ביטוח בריאות מקבילים ולחסוך בהוצאה על ביטוחי הבריאות השונים.

"יש קבוצה מאוד קטנה של אנשים בענף הפנסיה שמקבלת החלטות מאוד גדולות ומשמעותיות לכלל תושבי המדינה, אין ספק שנדרש טיפול בנושא הריכוזיות בענף. יש לנו דרכים קלות ודרכים קשות לטפל בנושא הריכוזיות בענף הביטוח, נתחיל בקלות ונקווה שלא נצטרך להגיע לקשות", הדגישה, והוסיפה כי "מדינות הפנסיה בישראל היא מופת, גם המדינות הסקנדינביות לומדות מישראל כיצד לנהל את מדיניות הפנסיה".  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
עברה שנה ו... איזו הפתעה - עדיין אף
עברה שנה ו... איזו הפתעה - עדיין אף חברה לא מוכנה לשמוע על ניוד של ביטוחי מנהלים עם מקדם קצבה מובטח. אם זה לא תיאום בין החברות - אני לא יודע מה זה תיאום. ואיפה דורית הגדולה סלינגר? בדיוק כמו כל שאר החלטות הממשלה - נראות מקסים על הנייר - אבל פשוט לא מיושמות!
Corn  |  03.07.16
לכל התגובות