אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד אלקלעי-מונרוב יחקור את ההתאחדות לכדורגל צילום: ראובן שוורץ

משרד אלקלעי-מונרוב יחקור את ההתאחדות לכדורגל

המשרד התבשר על זכייתו במכרז לבדיקת הגירעון שנוצר בהתאחדות לכדורגל - כ-60 מיליון שקל לפי יו"ר ההתאחדות לכדורגל, עופר עיני

13.05.2015, 13:01 | שירות כלכליסט

משרד אלקלעי-מונרוב העוסק בביקורת חקירתית התבשר על זכייתו במכרז לבדיקת הגירעון שנוצר בהתאחדות לכדורגל (כ-60 מיליון שקל לפי יו"ר ההתאחדות לכדורגל, עופר עיני).

קראו עוד בכלכליסט

אבי לוזון, יו"ר ההתאחדות לשעבר ומהנכ"ל הנוכחי, רותם קמר, צילום: אורן אהרוני , ynet אבי לוזון, יו"ר ההתאחדות לשעבר ומהנכ"ל הנוכחי, רותם קמר | צילום: אורן אהרוני , ynet אבי לוזון, יו"ר ההתאחדות לשעבר ומהנכ"ל הנוכחי, רותם קמר, צילום: אורן אהרוני , ynet

כידוע, הטוטו, משרד האוצר ומשרד המדע והספורט הגיעו להסכמה עם ההתאחדות לכדורגל על מינוי משרד רואה חשבון חוקר שיבדוק את מקורו של הגירעון שנוצר בהתאחדות לכדורגל, כשהנושא שמעורר הכי הרבה שאלות הוא הפער של 22.8 מיליון שקל בין תקציב הפעילות לפעילות בפועל. בהתאחדות לכדורגל מתעקשים כי הפער נוצר בשל "העברות יתר" לקבוצות הכדורגל.

היקף העבודה של המשרד יעמוד על כ-800 שעות והמשרד יקבל כ-160 אלף שקל על התפקיד. על המשרד להגיש את ממצאי הביקורת תוך 3 חודשים תוך שעליו לבדוק בין היתר ממה נובע הגרעון. האם מעודף הוצאות, העברת כספים, תחזיות רשלניות או ניפוח נתונים.

בינתיים, ההתאחדות לכדורגל הודיעה שתקבל כ-6.5 מיליון יורו מאופ"א בגין זכויות השידור של מוקדמות יורו 2016. היה ידוע שההתאחדות לכדורגל תקבל כ-13 מיליון יורו לכל הפחות מאופ"א על זכויות השידור שנמכרו, בפעם הראשונה, באופן קולקטיבי. הסכום הזה הובטח להתאחדות גם עבור קמפיין מוקדמות יורו 2020 ומונדיאל 2022 והוא עשוי לגדול במידה ואופ"א תצליח לשווק את זכויות השידור של הקמפיינים בסכומים גבוהים יותר ממה שהיא מעריכה כיום.

עבור מכירת זכויות השידור של מוקדמות יורו 2016 (צרפת) ומונדיאל 2018 (קטאר), קיבלה אופ"א 1.2 מיליארד יורו - שמתוכם יועברו המיליונים להתאחדות הכדורגל. ההתאחדות צפויה לקבל בין 760 אלף יורו ל-2 מיליון יורו על תוכנית משחקי הידידות החדשה של אופ"א (ליגת הנבחרות) שתחל ב-2018. הליגה תחליף את משחקי הידידות ותעניק להם אלמנט תחרותי. הקבוצות באירופה יחולקו ל-4 "ליגות". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות