אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אבא לקח אותנו לכל הסטייקיות הרומניות אבל תמיד הבהיר לי: "אני אוהב בעלי חיים, הם אוהבים אותך ללא תנאי" צילום: רונן פדידה

אבא לקח אותנו לכל הסטייקיות הרומניות אבל תמיד הבהיר לי: "אני אוהב בעלי חיים, הם אוהבים אותך ללא תנאי"

מיקי חיימוביץ', מגישת תוכנית התחקירים "המערכת" בערוץ 2, בת 52, נשואה ואם לשניים, גרה בת"א

14.05.2015, 10:16 | דיאנה בחור ניר

נולדתי בתל אביב לסימון, שהגיעה לארץ מטורקיה, ולארנולד, שעלה מרומניה לאחר שרכוש משפחתו הולאם בשואה. צרפתית היתה השפה שקישרה ביניהם. גרנו בדירת 2.5 חדרים ברחוב בצלאל, והוריי ישנו על ספה נפתחת בסלון בעוד שאני ואחי דן ישנו בחדר, כי המוטו בבית היה 'מהילדים לא חוסכים כלום'.

"גדלתי בשכונה מעורבת וללא כל מודעות עדתית. כשביקשתי מהוריי לעברת את השם חיימוביץ' אבא אמר לי: 'לא מוצא חן בעינייך? תמצאי תחליף'. פתחתי ספר טלפונים באות ח' ואמרתי להוריי שמצאתי שם יפה: 'חדד'. הסיפור עורר לא מעט צחוק בבית, ונשארנו עם חיימוביץ'. כשהייתי בת 12 הוריי החליטו לעבור לדירה מרווחת יותר בשכונת גני צהלה, שבה לכל אחד היה חדר משלו, אבל אז בפעם הראשונה נתקלתי באליטיזם. תושבי גני צהלה לא התקבלו בעין יפה על ידי תושבי צהלה הוותיקה, ולא רצו לתת להם לרכוש מינוי לבריכה. הוריי הצליחו בכך רק כשנרשמו לפי כתובת הדירה הקודמת.

1967. מיקי חיימוביץ 1967. מיקי חיימוביץ' (5, במרכז) עם אחיה דן (8) ואביהם ארנולד ואמם סימון, בקאנטרי קלאב תל אביב 1967. מיקי חיימוביץ

"עד מלחמת יום כיפור מצבנו הכלכלי היה טוב. אבי ניהל את המוסך המרכזי של פיאט, ואמא, ששימשה כתבנית שפות זרות במשרד ראש הממשלה, הרשתה לעצמה להפסיק לעבוד לתקופה מסוימת. אבל כשאבא חזר מן המלחמה העבודה כבר לא חיכתה לו. הוא עבר שנים של חיפוש עצמי ודיכאון, ועבד גם כקופאי בבית קולנוע בהרצליה. על כך אמר: 'צריך להביא כסף הביתה, אין דבר כזה להתבייש ולא לעבוד', ואני מאוד מעריכה את זה. בשנים האלה למעשה אמא היתה זו שהחזיקה את הבית, והרבה מהתודעה הפמיניסטית שלי התפתחה בתקופה ההיא.

"אבי אהב מאוד בשר, הלכנו לאכול בכל הסטקיות הרומניות, אבל במקביל אבא הטמיע בי אהבה גדולה לבעלי חיים. הוא אהב את התמימות שלהם ואת התחושה שהם אוהבים אותך ללא תנאי. כך שקיבלתי ממנו גם את אהבת הבשר וגם את אהבת בעלי החיים, אבל בניגוד לאבא, בשלב מסוים הבנתי שאי אפשר לנתק את הדברים, ואני צמחונית כבר 24 שנה. לאמא מעולם לא היתה בעיה עם הצמחונות שלי, אבל מאז שאני טבעונית היא דואגת שאני סובלת מחוסרים תזונתיים ואומרת: 'עם צמחונות אין לי בעיה, אבל טבעונות זה כבר מוגזם בשבילי', אף שלי ברור לחלוטין שהיום אני אוכלת בריא יותר מאי פעם.

"הדבר החשוב שקיבלתי מהוריי הוא התחושה שהם עומדים מאחוריי בכל ההחלטות שלי, אישיות ומקצועיות, בין היתר במעבר מערוץ 2 ל־10. גם כשהחלטתי שרוויתי מהגשת חדשות אמא הבינה, והיום היא גאה מאוד בתוכנית 'המערכת' וצופה בה באופן קבוע. אמא חושבת שבתוכנית אני ממצה את עצמי הרבה יותר, וכמו תמיד, היא צודקת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

19 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

15.
תגובה ל - 15,10 ו - 4
ל - 15: לטבעונים יש את כל הזכות שבעולם להיכנס לך לצלחת, בשביל שלך יהיה טעים בפה בעלי חיים צריכים לחיות חיי סבל ועם תוחלת חיים קצרה, אז לך ותקשקש במקום אחר! ל - 10: גם בני אדם הם חלק מהטבע, ובכלל בטבע יש מינים קניבליים נמשל, בנוסף גם היו לא מעט תקופות ומקומות שבהם היו אנשים קניבליים, אז אם אני מחר אבחר להיות קניבל זה יהיה בסדר כי זה מהטבע??? לא כל מה שטבעי הוא בסדר - אתה הוכחה חיה לכך. ל - 4: כן רק שהמדע לא מצדד בטענה שלך, בינתיים לפי כל המחקרים שקראתי צמחונים וטבעונים חיים יותר מאוכלי גופות, בכלל גם עצם קיומך לא מצדד בטענת האבולוציה שהזכרת - כלומר שהיא תמיד אמורה להתקדם, אתה דוגמה חיה לכך שהיא גם מדי פעם עושה רוורס..
איש עקרונות  |  16.05.15
לכל התגובות