אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כדורגל יווני: ההתאחדות לכדורגל עשויה להוריד את אולימפיאקוס לליגה השנייה

כדורגל יווני: ההתאחדות לכדורגל עשויה להוריד את אולימפיאקוס לליגה השנייה

התובע המשפטי של התאחדות הכדורגל היוונית, קונסטנטינוס פטרופולוס כבר האשים את המנהלים של וריה, ג'יורגס ארבניטידיס וג'יורגס לנריס בקבלת שוחד והטיית המשחק נגד אולימפיאקוס שנערך ב-6 בינואר, 2013, שהסתיים בניצחון 3-0 של אולימפיאקוס

13.05.2015, 14:35 | שירות כלכליסט

התובע המשפטי של התאחדות הכדורגל היוונית, קונסטנטינוס פטרופולוס כבר האשים את המנהלים של וריה, ג'יורגס ארבניטידיס וג'יורגס לנריס בקבלת שוחד והטיית המשחק נגד אולימפיאקוס שנערך ב-6 בינואר, 2013, שהסתיים בניצחון 3-0 של אולימפיאקוס.

קראו עוד בכלכליסט

אולימפיאקוס. מליגת האלופות לליגה השנייה ביוון?, צילום: אימג אולימפיאקוס. מליגת האלופות לליגה השנייה ביוון? | צילום: אימג'בנק, Gettyimages אולימפיאקוס. מליגת האלופות לליגה השנייה ביוון?, צילום: אימג

אולם, תכנית טלוויזיה ששודרה ביוון חשפה כי נשיא אולימפיאקוס אוונג'לוס מרינקיס מואשם גם כן כמעורב בשוחד במשחק המדובר. על פי המידע הקיים "הנשיאים של שני המועדונים הסכימו לבצע פעולות לא הוגנות כדי להטות את התוצאה הסופית".

בהתחשב בכך, התובע בהתאחדות צפוי להאשים גם את מרינקיס. במקרה כזה, שתי הקבוצות יסתכנו בהורדת ליגה, שכן זה העונש היחיד המוטל על עבירות מסוג זה.

וריה הואשמה על פי תקנון המשמעת של 2012, אולם התקנון המעודכן של 2014 פחות מחמיר. על פי תקנון המשמעת הנוכחי, אפשר להאשים קבוצה בהטיית משחק כששני שחקנים או יותר בקבוצה מעורבים במשחק המתומרן. לעומת זאת, התקנון של 2012 אנו כולל את התנאי הזה.

עם זאת, העונש נותר אותו הדבר: הקבוצות מורדות ליגה ומוטל עליהן קנס של 300 אלף יורו, בעוד שהאנשים המעורבים מושעים מפעילות כדורגל למשך 10 שנים לפחות.

אם כי, היו מקרים בהיסטוריה של הכדורגל היווני, שהעונש המדובר לא הוטל. בקיץ 2011 לדוגמה, אולימפיאקוס וולו וקאוולה נענשו כולל הורדה, אך לאחר שהגישו ערעור העונש הומר להשעיה והורדת נקודות, אך שההמרה הזו אינה חוקית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות