אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכנסת אישרה סופית הגדלת מספר השרים צילום: רויטרס

הכנסת אישרה סופית הגדלת מספר השרים

הקואליציה הצרה של 61 ח"כים העבירה בקריאה שנייה ושלישית את החוק שמבטל ההגבלה על מספר השרים שנקבעה רק בכנסת הקודמת; הערכות: משרדי המודיעין והעניינים האסטרטגיים יופרדו ויימסרו לשני שרים בליכוד כתיק שני לפיצוי

13.05.2015, 17:56 | אורי תובל

הקואליציה החדשה והצרה של ראש הממשלה בנימין נתניהו עמדה במבחן הראשון שלה כשאישרה ברוב של 61 מול 59 את תיקון חוק יסוד: הממשלה שדוחה את הגבלת מספר השרים וסגני השרים לכנסת הבאה. כעת נתניהו יפנה למינוי שרי הליכוד, כאשר כמעט כל בכירי מפלגתו ממתינים במתח להחלטתו. הממשלה החדשה תושבע מחר בערב. 

קראו עוד בכלכליסט

האופוזיציה הגישה עשרות הסתייגויות לחוק ודרשה מספר הצבעות שמיות במטרה לעכב את האישור ככל הניתן, וכך הכריחה את נתניהו לשבת שעתיים וחצי במליאה בראש חברי הקואליציה שלו ולדחות אותן בשיטתיות, ברוב של 61 ח"כים.

מליאת הכנסת, צילום: אמיל סלמן מליאת הכנסת | צילום: אמיל סלמן מליאת הכנסת, צילום: אמיל סלמן

באופוזיציה השתעשעו כאשר ההפרש בהצבעות ירד או עלה לפי נוכחות חברי הכנסת שלהם. טעויות מקריות במערכת ההצבעה שבהן נרשם תיקו גררו מחיאות כפיים נלהבות, אך יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין הודיע ש"זה כמו לשמוח על שער ואז לגלות שהשופט פסל אותו".

השרים המיועדים

לעומת האופוזיציה הקולנית שחבריה קראו קריאות ביניים ובדיחות, חברי הליכוד הצביעו בפנים חתומים. לצדו של נתניהו

ישב שר האנרגיה סילבן שלום, המצפה כפי הנראה לקבל את תיק החוץ. זמן רב עבר עד שהם החליפו ביניהם כמה מילים קצרות.

השר גלעד ארדן היה עסוק כל הישיבה בקריאה בפנים כעוסים ולא הרים את עיניו. בשורות הקדמיות של הליכוד ישבו המועמדים לכניסה לממשלה זה לצד זה מבלי לשוחח: מירי רגב, דני דנון, יריב לוין ובני בגין כשזאב אלקין מנהל את הצבעות הקואליציה בעמידה.

בשעות הקרובות יחל נתניהו לזמן את בכיריו לשיחות ולהודיע אילו תפקידים יקבלו. לפי ההערכות, גלעד ארדן יקבל את ביטחון הפנים עם המשרד לעניינים אסטרטגיים שיופרד ממשרד המודיעין, שגם הוא יימסר כפיצוי לאחד מבכירי המפלגה. תיק החוץ כנראה יישאר בידי נתניהו בעוד תיקי הפנים והתשתיית יתחלקו בין סילבן שלום ויובל שטייניץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות