אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרדן נדל"ן תרכוש מקבצי דיור בארה"ב ב־100 מיליון דולר

בלעדי לכלכליסט

קרדן נדל"ן תרכוש מקבצי דיור בארה"ב ב־100 מיליון דולר

חברת הנדל"ן המניב והנדל"ן למגורים רוכשת בשלבים 1,500 יחידות דיור באוקלהומה. קרדן נדל"ן סיימה את השלב הראשון בעסקה עם רכישת 243 יחידות. העסקה שצפויה להסתיים עד סוף השנה תיעשה עם שותף ישראלי לשעבר שפעיל בתחום

14.05.2015, 07:39 | אורן פרוינד

היקף הקרקעות המצומצם המיועד לבנייה למגורים בישראל מביא את חברות הנדל"ן למגורים הישראליות לבצע עסקאות בחו"ל. ל"כלכליסט" נודע כי קרדן נדל"ן שבשליטת יוסף גרינפלד ואבנר שנור, שעוסקת בנדל"ן המניב ונדל"ן למגורים, ביצעה עסקה ראשונה מחוץ לישראל לרכישה של 243 יחידות דיור בתמורה ל־10 מיליון דולר (35 מיליון שקל) בעיר טולסה שבאוקלהומה בארה"ב.  

קראו עוד בכלכליסט

מתמקדת בייזום

מדובר בחלק הראשון מתוך עסקה, שצפויה להסתיים עד סוף השנה, לרכישה של 1,500 יחידות דיור בטולסה וסביבתה בתמורה כוללת של 100 מיליון דולר. קרדן נדל"ן כבר הגיעה להבנות עיקריות לרכישת שאר יחידות הדיור, אולם בהתאם לאסטרטגיה שמוביל מנכ"ל החברה מיקי זיסמן, היא בחרה לבצע את הרכישה בשלבים כדי ללמוד את השוק האמריקאי, כך שתוכל לבחור את יחידות הדיור האטרקטיביות ביותר. קרדן נדל"ן מבצעת את העסקה עם שותף מקומי, ישראלי לשעבר שפועל בשוק הדיור למגורים באוקלהומה. קרדן תשפץ את הדירות הנרכשות והשטח הסמוך במטרה להשביח את ערכן ולהשכיר אותן במחיר גבוה יותר. כוונתה של קרדן נדל"ן לפעול בארה"ב נחשפה ב"כלכליסט".

בית קרדן שבתל אביב, שבו שוכנים משרדיה של קבוצת קרדן ישראל, הוא הנכס המניב היחיד של (50%) החברה. שאר הפעילות שלה הוא ייזום בתחום המגורים, מבנים מסחריים וביצוע של עבודות תשתית באמצעות אל־הר הנדסה ובניין. עד כה עסקה קרדן נדל"ן בעיקר בייזום פרויקטים למגורים במרכז ישראל, ולאחרונה הרחיבה את הפעילות שלה גם לאזור צפון הארץ, בנהריה, בקריית מוצקין ובטירת הכרמל. כיום לחברה יש כ־1,700 יחידות דיור המצויות בביצוע ובשלבי שיווק שונים. שווי השוק של קרדן נדל"ן עומד על 285 מיליון שקל, דיסקאונט של 23% על ההון העצמי שלה שעומד על כ־373 מיליון שקל.

מיקי זיסמן מיקי זיסמן מיקי זיסמן

השורה התחתונה נחתכת

את שנת 2014 סיימה קרדן נדל"ן עם הכנסות של 361 מיליון שקל – עלייה של 9% שנבעה מעלייה בהיקף מכירות הדירות. עם זאת, עלות הדירות שנמכרו גם היא עלתה, ב־27% מה שהוביל לירידה ב־30% ברווח הגולמי של החברה לרמה של 51 מיליון שקל. בשורה התחתונה החברה דיווחה על ירידה של 68% ברווח הנקי ל־14 מיליון שקל. במהלך 2014 קרדן נדל"ן ייצרה מזומנים בהיקף של 181 מיליון שקל.

בינואר השנה עלתה קרדן נדל"ן לכותרות לאחר שמנכ"ל רשות מקרקעי ישראל, בנצי ליברמן, נחשד שקידם אינטרסים של החברה מכיוון שהיה יועץ שלה קודם לכן. חברו, עו"ד נחום לנגנטל, יו"ר דירקטוריון של אל־הר הנדסה ובניין, חברה־בת של קרדן נדל"ן, נחשד גם הוא בפרשה. החשדות של המשטרה התמקדו בשני פרויקטים עיקריים של קרדן נדל"ן אותם קידם ליברמן לכאורה ביושבו על כסא ראש הרשות.

בקרדן נדל"ן סירבו להגיב לידיעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות