אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מסתמן: תדביק תקנה את אקסטרא פלסטיק תמורת 20.5 מיליון שקל צילום: יאיר שגיא

בלעדי לכלכליסט

מסתמן: תדביק תקנה את אקסטרא פלסטיק תמורת 20.5 מיליון שקל

תדביק התחייבה להעסיק 40 עובדים לתקופה של שנה לפחות בתנאים זהים. שאר הנושים של אקסטרא פלסטיק יעברו תספורת עמוקה

14.05.2015, 14:46 | גיל קליאן

מסתמן: תדביק תקנה את פעילות אקסטרא פלסטיק תמורת 20.5 מיליון שקל - 50% מחובות לקוחות אקסטרא פלסטיק (שמוערכים ב-4 מיליון שקל). תדביק זכתה בהליך ההתמחרות שניהל הנאמן, עו"ד רונן מטרי, וזוכה גם לתמיכת העובדים - בין השאר משום שהתחייבה להעסיק 40 עובדים במשך שנה לפחות.

קראו עוד בכלכליסט

השלב הבא הוא להשיג אישור של בית המשפט למכירה - כאשר כאן יכולים לצוץ 2 מתנגדים למכירה. הראשון הוא בעל השליטה, צבי עברי, שייתכן כי יינסה להיאבק על החברה, והשניה היא פלסטו שק, שהשתתפה בהליך ההתמחרות ולא נבחרה כהצעה זוכה.

מפעל אקסטרא פלסטיק, צילום: יאיר שגיא מפעל אקסטרא פלסטיק | צילום: יאיר שגיא מפעל אקסטרא פלסטיק, צילום: יאיר שגיא

פלסטו שק ניסתה לפנות לעובדים ולשכנע אותם לתמוך בה, בין השאר עם הצעה כי תעסיק 80 עובדים - כפול מכמות העובדים אליה התחייבה תדביק. ההצעה של פלסטו שק כוללת הצעה של 6.5 מיליון שקל לפעילות בלבד, כאשר ההצעה של תדביק כוללת גם את הקרקע של המפעל. נראה כי פלסטו תוכל להתחרות בהצעה של תדביק אם תצליח לגייס משקיע נוסף שייקנה יחד איתה את הקרקע, וכך להציע במשותף סכום גבוה יותר מהצעת תדביק.

לאחר מכירת הפעילות יישארו הנושים של אקסטרא פלסטיק עם מעט מאוד. חובות אקסטרא פלסטיק נאמדים בכ-45 מיליון שקל, מהם 31.5 לבנקים, והשאר למחזיקי אג"ח, ספקים ועוד. תדביק תקנה את פעילות אקסטרא פלסטיק שהיא נקייה מחובות, אך מתחייבת להעסיק את העובדים בתנאים זהים.

אקסטרא פלסטיק החלה את הקפאת ההליכים עם 75 עובדים. מתוכם, כ-15 עובדים היו עובדים זמניים. בנוסף, מספר עובדים היו בני משפחה של עברי, וכעת לא ימשיכו להיות מועסקים בחברה.

תדביק, שמנוהלת על ידי אילן דרורי, מעסיקה כ-950 עובדים, מתוכם כ-700 עובדי ייצור. אתרי הייצור של החברה נמצאים באזור תעשייה תרדיון, קרית אריה בפתח תקווה, וכן בניו ג'רזי ארה"ב ובדרום אפריקה. את שנת 2014 סיימה תדביק עם הכנסות של 711.9 מיליון שקל, ורווח נקי של 4.2 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות