אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאחר שנה: הורדת דירוג נוספת לסדרות האג"ח של בוני התיכון

לאחר שנה: הורדת דירוג נוספת לסדרות האג"ח של בוני התיכון

יזמית הפרויקטים והנדל"ן למגורים בוני התיכון ספגה הורדת דירוג לכל ארבע סדרות האג"ח שלה; הסיבה: עיכוב במימוש נכסים

15.05.2015, 08:50 | רעות שפיגלמן

שבוע חלף מהודעתה של חברת הדירוג מידרוג לגבי השפעתה השלילית של תוכניתו של שר האוצר הנכנס משה כחלון להעלאת מס הרכישה על חברות הנדל"ן למגורים -ואתמול היא הודיעה על הורדת הדירוג של ארבע סדרות האג"ח של חברת הנדל"ן למגורים בוני התיכון.

במרץ 2014 ירד דירוג הסדרות מרמה של BBB+ לרמה של BBB; אתמול ספגה בוני התיכון הורדה נוספת לרמה של BBB- באופק שלילי. הורדת הדירוג מסתמכת בעיקר על עיכוב תוכניות המימושים של החברה והפרה של אמות מידה כנגד הבנקים. לקראת סוף 2016 מצפים לחברה פירעונות מהותיים של איגרות החוב ולשם כך עליה לממש נכסים – עיכוב מימוש הנכסים הוא אחת הסיבות המרכזיות להפחתת הדירוג.

המנכ"ל עמי פרץ המנכ"ל עמי פרץ המנכ"ל עמי פרץ

נכון לסוף 2014, לבוני התיכון חוב פיננסי של 570 מיליון שקל, כאשר 195 מיליון שקל הן יתרת החובות לבעלי האג"ח , 280 מיליון שקל חוב בהלוואות ליוווי לפרויקטים פעילים או כאלו שבנייתם צפויה להתחיל ברבעונים הקרובים, ויתרת החוב, 71 מיליון שקל, לקרן אוריגו.

יזמית הנדל"ן טרם פרסמה את דו"חותיה לרבעון הראשון של 2015, אך כבר מדו"חות 2014 משתקפת ירידה משמעותית בהיקף ההכנסות של החברה שעמדו על 129 מיליון שקל, לעומת 360 מיליון שקל ב-2013. את השנה שחלפה סיימה בוני התיכון עם הפסד של כמעט 10 מיליון שקל , זאת בניגוד לרווחים שרשמה החברה בשנים קודמות.

בוני התיכון מחזיקה באופן חריג קרקעות ונכסים שאינם ממומשים או בתהליכי פיתוח, מה שמכביד על יעילות החברה ועל היכולת שלה להפיק מזומנים מההון שלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות