אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משכילים ונדיבים: הרווארד שילמה למנהלי ההשקעות שלה 49 מיליון דולר צילום: בלומברג

משכילים ונדיבים: הרווארד שילמה למנהלי ההשקעות שלה 49 מיליון דולר

האוניברסיטה היוקרתית הנחשבת לעשירה בעולם שילמה את הסכום ב-2013 לשישה מנהלי השקעות מובילים בקרן התרומות שלה. לטענת האוניברסיטה, השכר כולל בונוסים שניתן יהיה לבטל אם המנהלים לא יוכיחו את עצמם

15.05.2015, 22:05 | בלומברג

אוניברסיטת הרווארד בארה"ב, הנחשבת לאוניברסיטה העשירה בעולם, שילמה לששת מנהלי ההשקעות המובילים של קרן התרומות שלה סכום כולל של 49.3 מיליון דולר ב-2013, עלייה של 50% לעומת שנה קודם לכן.

לפי מסמכים של האוניברסיטה, סטיבן בליית', שפיקח על קרן התרומות, הרוויח את הסכום הגבוה ביותר שעמד על 11.5 מיליון דולר. באותה תקופה הוא שימש כראש השווקים הציבוריים בהרווארד מנג'מנט. מאז הוא החליף את ג'יין מנדילו, ששימשה כמנהלת פורטפוליו המשאבים הטבעיים בקרן התרומות. מנדילו וכן אלווארו אגוירה – סימונוביץ' הרוויחו כל אחת 9.6 מיליון דולר.

טקס חלוקת תארים בהרווארד. גם הבוגרים ירוויחו כאלה סכומים?, צילום: אימג טקס חלוקת תארים בהרווארד. גם הבוגרים ירוויחו כאלה סכומים? | צילום: אימג'בנק, Gettyimages טקס חלוקת תארים בהרווארד. גם הבוגרים ירוויחו כאלה סכומים?, צילום: אימג

ההחזר על השקעות בהרווארד נמוך משל אוניבירסיטאות יוקרה אחרות כמו יל, והועברה ביקורת על כך שהשכר של מנהלי קרנות התרומות גבוה מדי. בשנה שעברה, קרן התרומות בגובה 36.4 מיליון דולר דיווחה על החזר של 15.4% על השקעות, השני הגרוע ביותר מבין שמונה אוניברסיטאות היוקרה בארה"ב (Ivy League).

מהאוניברסיטה נמסר כי השכר כולל בונוסים שניתן יהיה לבטל בעתיד אם הביצועים של המנהלים לא יהיו טובים. הקרן הכניסה בחמש השנים האחרונות 11.6 מיליארד דולר המיועדים לתמיכה בתכנית האקדמית, להענקת סיוע פיננסי ולמחקר. "הרווארד היא בת מזל שיש לה הנהגה וצוות השקעות חזקים", מסר בתגובה פול פינגן, נאמן של האוניברסיטה.

עוד עולה ממסמכי האוניברסיטה כי הנשיאה דרו פאוסט הרוויחה ב-2013 חבילת שכר של 1.1 מיליון דולר, שכללה משכורת בסיס בגובה 779,283 דולר, מדובר היה בעלייה של 1% לעומת השנה קודם לכן. דיוויד גינטי, מדען המתמחה במערכות עצבים ובביולוגיה התפתחותית, היה חבר הפקולטה המרוויח ביותר באוניברסיטה, לאחר שהרוויח חבילת תגמול בגובה 1.2 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות