אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבוקר: עיריות דימונה, ערד וירוחם שובתות במחאה על הפיטורים בכיל צילום: דוברות ההסתדרות

הבוקר: עיריות דימונה, ערד וירוחם שובתות במחאה על הפיטורים בכיל

בדימונה מושבתים גם הלימודים בכיתות ז' עד י"ב; עד כה לא נרשמה התקדמות בשיחות בין ההסתדרות להנהלה

17.05.2015, 07:43 | מיקי פלד

עיריות דימונה, ערד וירוחם מושבתות הבוקר (א') במחאה על הפיטורים המתוכננים בכיל. בנוסף, כיתות ז' עד י"ב בדימונה מושבתות. הלימודים בערד ובירוחם לא יושבתו.

קראו עוד בכלכליסט

רבים מעובדי מפעלי ים המלח, השובתים זה שלושה חודשים הם תושבי העיר וכך גם רבים מ-60 עובדי מפעל הרשתות מטאור שעשויים לעמוד בפני פיטורים.

עד כה לא נרשמה התקדמות משמעותית בשיחות בין ההסתדרות להנהלה, למרות הפגישה שהתקיימה השבוע בין יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ויו"ר כיל ניר גלעד.

מימין: ניסנקורן עם נשיא התאחדות התעשיינים, נציג הוועד ויו"ר כיל ניר גלעד, צילום: אוהד צויגנברג   מימין: ניסנקורן עם נשיא התאחדות התעשיינים, נציג הוועד ויו"ר כיל ניר גלעד | צילום: אוהד צויגנברג מימין: ניסנקורן עם נשיא התאחדות התעשיינים, נציג הוועד ויו"ר כיל ניר גלעד, צילום: אוהד צויגנברג

המחלוקת העיקרית היא על זהות האדם שיקבע בסופו של דבר את זהות המפוטרים. כ־170 עובדים מועמדים לפיטורים או לפרישה כפויה לפנסיה מוקדמת. העובדים דורשים שהמילה האחרונה תהיה של בורר, שזהותו תיקבע בין הצדדים, אך בהנהלה מתעקשים לשמור את ההחלטה למנכ"ל החברה. השיחות נערכות בחסות בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע שנשיאתו אורלי סלע כבר הודיעה כי אם תצטרך היא תכריע בשאלה אם מותר לכיל לפטר עובדים.

ראשי ועדי העובדים בכיל נפגשו השבוע עם החשכ"לית במשרד האוצר מיכל עבאדי בויאנג'ו, והתלוננו בפניה שכיל מוציאה טכנולוגיות וידע מישראל לחו"ל, בדמות מהנדסים שעוברים לעבוד בחברות-הבנות בחו"ל ועוד. בעקבות זאת החשכ"לית תצטרך לבדוק אם כיל מפרה את הוראות מניית הזהב שמחזיקה המדינה, ובאופן זה היא תיצור לחץ על החברה להימנע מהליכי הפיטורים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
הפתרון: רכבת מהירה כמו ביפן שתגיע בתוך 15 דקות מהדרום למרכז
ואז אנשים יוכלו לקנות דירות שם ולבוא לעבודה תוך זמן קצר אפשרות נוספת היא כמו בארה"ב שטסים לעבודה כל בוקר אפשר לעשות כמו איזי גט תחבורה ציבורית מעופפת זולה ואז אנשים מהדרום יוכלו לעבוד במרכז אפשרות נוספת היא להפוך את כל הדרום מעין לאס ווגאס
רעיונאי  |  17.05.15
8.
טפשים!!! במקום להשבית את דימונה תשביתו את ירושלים ותל אביב!
נראה לכם שלביבי או למישהו מהממשלה מעניין שאתם משביתים את דימונה? הם גרים שם? זה מפריע באיזהשהו צורה לאורך החיים שלהם? למה אתם חושבים שזה יזיז להם? מבחינתם תשבתו...אתם תפסידו.... תפעלו בשכל ותשביתו את ירושלים...תשביתו את תל אביב...לכו להפגין ולעשות בלאגנים מתחת לבתים של ראש הממשלה וחברי הליכוד באמצע הלילה כדי שהם לא יוכלו לישון...לכו תחסמו את המכוניות שלהם כדי שלא יוכלו לנסוע לשום מקום...תמררו את החיים שלהם בסופי שבוע כשהם נחים ותדאגו שלא יוכלו לנוח....תעקבו אחריהם ברחוב ותדאגו שלכל מקום שהם הולכים יעקוב אחריהם אספסוף זועם שלא ינוח עד שלא יתיחסו אליו ויפתרו את הבעיות שלכם.... רק ככה זה באמת יתחיל להזיז לחברי הליכוד ולממשלה ההזוייה הזאת... ודרך אגב...זה מה שמקבלים כש-40% מדימונה בוחרת ביבי...אז עכשיו לכו תבכו לו....
אישש , מרכז  |  17.05.15
לכל התגובות