אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מ.ס אשדוד: ירידת הליגה עשויה להיות הדבר הטוב ביותר לעיר צילום: טל שיחר

מ.ס אשדוד: ירידת הליגה עשויה להיות הדבר הטוב ביותר לעיר

בסופו של דבר הסיפור של מ.ס אשדוד זה עוד סיפור עצוב של קבוצה שמקבלת מיליונים מתושבי העיר ולא עושה דבר כדי לחבר אותם לקבוצה - וכנראה שגם לא רוצה

16.05.2015, 23:29 | אוריאל דסקל
מ.ס אשדוד, שירדה הערב לליגת המשנה, קיבלה העונה בסביבות ה-3 מיליון שקל בשנה מתושבי העיר. הקבוצה, לאורך 18 שנות קיומה בליגת העל (בשנתיים הראשונות היתה 'עירוני'), קיבלה לפחות את הסכום הזה מדי שנה - ולעיתים הרבה יותר. כלומר, עשרות מיליוני שקלים ציבוריים הושקעו בקבוצה הזו. ומי הרוויח ממנה? לא 210 אלף תושבי אשדוד, זה בטוח.

קראו עוד בכלכליסט

אופיר מרציאנו. כואב הלב על השחקנים. וזהו, צילום: אורן אהרוני אופיר מרציאנו. כואב הלב על השחקנים. וזהו | צילום: אורן אהרוני אופיר מרציאנו. כואב הלב על השחקנים. וזהו, צילום: אורן אהרוני

ממוצע האוהדים במשחקי הקבוצה בעונה שעברה עמד על כ-1.995 איש במשחק. בעונה שלפני כ-2,000. מעולם לא הצליחה להביא יותר מ-4,000 אוהדים למשחק בממוצע. העונה, בגלל שהוחלט על כרטיסים בחינם בתחילת העונה, הממוצע עלה במעט - וגם זה הרבה בזכות אוהדי הקבוצות היריבות שמילאו את היציעים. הקבוצה הזאת, אדומה צהובה, מעולם לא משכה המוני אשדודים אליה. למשחק הקובע הערב - החשוב בהיסטוריה של המועדון - הגיעו בודדים. וגם הם תלו שלט של "עירוני אשדוד".

הסיבה לניכור היא שהקבוצה נולדה בחטא. איחוד בין "עירוני" ל"הפועל" שאף אוהד לא רצה. הקבוצה היא יצור כלאיים שאף אחד לא ממש יכול לאהוב - מנותקת מהעבר וצועדת לעתיד לא ברור.  

מי שכן הרוויח מהקבוצה הזו הוא ג'קי בן זקן. עובד העירייה לשעבר נהפך למיליונר בשנים שבהן "שלט" במ.ס אשדוד - למרות שלא היה בעל תפקיד רשמי בקבוצה ולא ידוע כמה כסף מכיסו השקיע בה. הקבוצה הפכה אותו מעסקן אשדודי וחבר של חיים רביבו לאיש עסקים מוכר ברחבי ישראל. על פי בדיקה של יפעת מחקרי מדיה וגלובס, רק יעקב שחר קיבל יותר חשיפה תקשורתית מג'קי בן זקן מבין כל בעלי הקבוצות בישראל. חשיפה זו שווה הרבה כסף. הרבה עסקאות.

בסופו של דבר מ.ס אשדוד זה עוד סיפור עצוב של קבוצה שמקבלת מיליונים מתושבי העיר ולא עושה דבר כדי לחבר אותם לקבוצה. כנראה גם לא רוצה לחבר אותם לקבוצה.

אשדוד היא עיר גדולה ומשמעותית בישראל. מגיע לה כדורגל חי ובועט. מגיע לה קבוצות שנלחמות על ההגמוניה ועל האוהדים בעיר, מנצלות את המשאבים הציבוריים כדי להחזיר לציבור את מה שכדורגל אמור להחזיר - תחושת שייכות וגאווה בקהילה המקומית שלך.

ירידת הליגה של מ.ס אשדוד עוד עשויה להתגלות כדבר הכי טוב שקרה לכדורגל האשדודי.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות