אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אדיסון ופרוסט אנד סאליבן זכו במכרז הביומד של הבורסה צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

אדיסון ופרוסט אנד סאליבן זכו במכרז הביומד של הבורסה

החברות הבריטיות יספקו אנליזות לחברות ביומד שנסחרות בת"א, אך מימון הפרויקט מתעכב מאחר שהבחירות בישראל מנעו מהמדען הראשי לתקצב אותו

17.05.2015, 08:00 | ניר צליק

נבחרו הזוכים במכרז לכתיבת אנליזות בתחום הביומד שערכה הבורסה לני"ע בתל אביב. ל"כלכליסט" נודע כי שתי החברות שזכו במכרז הן חברות אנליזה בריטיות, אדיסון ופרוסט אנד סאליבן. במכרז התמודדו מולן גם לא מעט גופי אנליזה מקומיים ובהם מגדל שוקי הון ולידר.

המימון לאנליזות יגיע משלושה גופים שונים: החברות המסוקרות, הבורסה המקומית והמדען הראשי. אך בינתיים המימון מתעכב, וזאת מאחר שהבחירות שנערכו בישראל מנעו מהמדען הראשי לתקצב את הפרויקט. 

קראו עוד בכלכליסט

על פי הערכות, שני הגופים הבריטיים נבחרו משום שהציגו ניסיון רב בכתיבת עבודות אנליזה על חברות ביומד, ואילו הגופים הישראליים הציגו רזומה דל יחסית. אך הצעת המחיר שהגופים הזרים הגישו היתה גבוהה בהרבה מההצעות שהגישו הגופים הישראליים. לעלות האנליזה יש השפעה על חברות הביומד בתל אביב, שאינן משופעות מזומנים ורובן נושאות הערות עסק חי, מאחר שהן צפויות להשתתף בעלות הסיקור. החברות הקטנות ישלמו כ־25% מעלות המחקר ואילו הגדולות 50%.

כמו כן, הבורסה בניהולו של יוסי ביינארט ערכה כמה מחזורים של קורסי אנליזה לחברות ביומד. אמנם היתה השתתפות ערה בקורסים, אך מספר האנליסטים שמסקרים חברות ביומד בישראל הוא עדיין נמוך. בחירת גוף מקומי כאחד משני הזוכים במכרז היתה מסייעת להתמקצעות ואולי אף לעלייה במספר האנליסטים.

לפרוסט אנד סאליבן, שהוקמה ב־1961, יש 40 משרדים ברחבי העולם ויותר מ־1,800 עובדים בשלושה תחומים: מחקר, ייעוץ עסקי והכשרות לארגונים. בראש הסניף הישראלי, שהוקם ב־2006, עומד ערן פלומין.

אדיסון, שהוקמה ב־2003, מתמחה בעיקר באנליזות ומעסיקה כ־14 אנליסטים בתחום הביומד והתרופות. לאדיסון גם יש מחלקה בתחום בדיקות נאותות המסייעת לארגונים לקבל החלטות רכישה. לפני שנה וחצי הקימו באדיסון פעילות בישראל. לשם כך שכרה החברה את וויל מנואל, שהקים בעברו את פעילות האנליזה ב־HSBC, והמחלקה בישראל מכסה חברות בתחום הביומד והטכנולוגיה.

ביומד, צילום: shutterstock ביומד | צילום: shutterstock ביומד, צילום: shutterstock

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות