אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן מידאס תקים עשרה מרכזים מסחריים בישובים במגזר הערבי

קרן מידאס תקים עשרה מרכזים מסחריים בישובים במגזר הערבי

החברה שהקימה את מתחם שרונה בת"א חוברת לקבוצת רקע במטרה להתמקד בהזדמנויות עסקיות במגזר הערבי; בשלב הראשון יוקמו שני מרכזים בסמוך לירכא ואום אל פאחם בהשקעה של 40-60 מיליון שקל לכל אחד

17.05.2015, 10:30 | דותן לוי
קרן ההשקעות הציבורית – מידאס דיווחה היום כי תקים 10 מרכזים מסחריים בעלות של עד 600 מיליון שקל ובשיתוף עם קבוצת רקע. המרכזים המסחריים יוקמו במגזר הערבי באזורים מעורבים דמוגרפית ובתקופה של 5 שנים הקרובות. כמו כן, המרכזים המסחריים יוקמו בשותפות עם בעלי קרקע מקומיים וייפנו לקהל יעד הן מהמגזר הערבי והן מהמגזר היהודי באזורים בהם זוהה צורך וביקוש הן מצד קהל היעד של הקונים והן מצד הרשתות הקמעונאיות.

קראו עוד בכלכליסט

היקף השקעה המתוכנן בכל אחד מהמרכזים ינוע בין 40-60 מיליון שקל ובשלב הראשון יוקמו שני מרכזים מסחריים בצפון הארץ: האחד בשטח של 8,400 מ"ר שלגביו כבר התקבל היתר בנייה בכניסה לאום אל פאחם על כביש 65 המיועד לשרת את אוכלוסיית האזור המונה כ-150-200 אלף איש וכן את עשרות אלפי הנוסעים העוברים בכביש מידי יום. המרכז השני בשטח של כ-7,000 מ"ר (הנמצא בשלב בקשה להיתר) יוקם ביישוב הדרוזי ירכא בצמוד לפרויקט ביג אאוטלט שאמור להיפתח על אותו המגרש וביחד יהווה הפרויקט השלישי הגדול בירכא שיכלול כ-14 אלף מ"ר של מסחר.

הדמיית המרכז המסחרי שייבנה באום אל פאחם הדמיית המרכז המסחרי שייבנה באום אל פאחם הדמיית המרכז המסחרי שייבנה באום אל פאחם

במידאס ורקע הצהירו כי החברות רואות בפלח השוק של המגזר הערבי הזדמנות עסקית בכניסה לפעילות במגזר המהווה כ-20% מאוכלוסיית ישראל ונמצא בתהליך של פיתוח וצמיחה המתבטא בעלייה ברמת החיים ולגידול בצריכה הפרטית והן בחיזוק הדו קיום והמעורבות של המגזר הערבי בכלכלת מדינת ישראל.

המרכזים המתוכננים יהוו נקודת ציון בישובים בהם יוקמו ויביאו גם לגידול בתעסוקה המקומית.

עוד אמרו היזמים כי החזון הוא להקים מרכזים פתוחים בנגישות לצירי תנועה מרכזיים ולאזורי אוכלוסייה, כפרים וערים. המרכזים ייבנו בנגישות מרבית לקונים, בסטנדרט בניה ועיצוב גבוה ובתמהיל המותאם לקהל היעד של הקונים והמבקרים באופן שיאפשר חווית קניה ובילוי כמקובל במרכזים המסחריים המובילים בישראל ובעולם.

בימים אלו מוקם מערך השיווק שנועד לתת מענה להתעניינות הרבה ולקדם את המו"מ עם הרשתות הארציות, רשתות מקומיות מהמגזר הערבי, רשתות בינ"ל ועסקים פרטיים במגזר הערבי לחתימה על הסכמים.

חברת מידאס הוקמה בשנת 2006 ובשנת 2008 נרכשה על ידי המשפחות שטיינמן, רוטלוי ואשת העסקים הצרפתיה, קורין אוונס. בשנים האחרונות החברה פעילה בשוק הנדל"ן המניב, והקימה את מתחם "שרונה" בת"א ולחברה גם נכסים מניבים בבריטניה. מנכ"לי החברה הם רון שטיינמן ואבישי אברהם.

קבוצת רקע נמצאת בבעלות אנשי העסקים ירון רוקמן, יואב קפלן ורון עתיר. עיקר פעילות הקבוצה הנה בתחום הייזום של נדל"ן מסחרי, והיא כוללת בין השאר מתחם נדל"ן גדול הצמוד לתחנת הרכבת של אשדוד שבו שותפה רקע, ביחד עם שותפים נוספים ועם מושב שדה עוזיה. על חלק מהמתחם הוקם בשותפות עם חברת ביג מרכזים מסחריים, מתחם Big Fashion אשדוד שנפתח בחודש אפריל 2015 וכן תחנת תדלוק .

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות