אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איפה נמצאות 10 תוכניות המנהלים הטובות ביותר למנהל עסקים? צילום: ויקימדיה

איפה נמצאות 10 תוכניות המנהלים הטובות ביותר למנהל עסקים?

במקום הראשון בדירוג של אקונומיסט ללימודי תואר שני נמצא בית הספר למנהל עסקים IE במדריד - שבוגריו מרוויחים בממוצע כ-230 אלף דולר בשנה. מי עוד ברשימה?

17.05.2015, 12:10 | שירות כלכליסט
לחצו לצפייה
גלריית כלכליסט: 10 תוכניות המנהלים הטובות ביותר למנהל עסקים (10 תמונות)

בית הספר למנהל עסקים IE במדריד מציע את תוכנית המנהלים הטובה ביותר בעולם ללימודי תואר שני במנהל עסקים, כך על פי הדירוג של מגזין אקונומיסט, המתפרסם אחת לשנתיים.

קראו עוד בכלכליסט

בוגרי התוכנית מרוויחים בממוצע 228,915 דולר בשנה, המייצגים עלייה של קרוב ל-60% לעומת השכר שהרוויחו לפני השלמת התואר השני. האוניברסיטה הספרדית עלתה מקום אחד בדירוג לעומת הפעם הקודמת. במקום השני מדורג בית הספר סעיד למנהל עסקים של אוניברסיטת אוקספורד בבריטניה, שנהנה מעלייה של שני מקומות, בעוד שתוכנית המנהלים בבית הספר קלוג באוניברסיטת נורת'ווסטרן הודחה מהפסגה והסתפקה הפעם במקום השלישי.

אוניברסיטת WHO בגרמניה אוניברסיטת WHO בגרמניה אוניברסיטת WHO בגרמניה

עם זאת, קלוג מככב עוד כמה פעמים בדירוג, בזכות תוכניות לימודים משולבות עם אוניברסיטאות אחרות. התוכנית המשותפת שלו עם בית הספר למנהל עסקים של אוניברסיטת יורק הקנדית, לדוגמה, דורגה במקום החמישי, בעוד שהתואר הכפול שהם מציעים עם בית הספר למנהל עסקים WHU בגרמניה דורג במקום השישי.

זו הפעם השנייה שמתפרסם הדירוג, שפורסם לראשונה ב-2013. בדירוג נכללות רק תוכניות מנהלים למנהל עסקים מבתי ספר המדורגים ברשימת בתי הספר הטובים ביותר למנהל עסקים שמפרסם המגזין. התוכניות דורגו על בסיס שורה של קריטריונים - החל מאיכות הסטודנטים ואיכות צוות ההוראה, כש-50% מהדירוג נקבע על פי מדדים הנוגעים לפיתוח הקריירה, כמו שכר לאחר סיום הלימודים.

מי עלה ומי ירד?

בדירוג הנוכחי נרשמו גם כמה קפיצות למעלה ולמטה לעומת הדירוג המקורי, ביניהם דירוג בית הספר ת'נדרבירד לניהול עולמי שדורג במקום השביעי, לאחר שבדירוג הקודם התוכנית כלל לא נכנסה לרשימה. אם כי, בשלב זה התוכנית בהקפאה בשל המיזוג עם בית הספר קארי למנהל עסקים של אוניברסיטת אריזונה סטייט. מנגד, בית הספר למנהל עסקים IESE בספרד, שבפעם שעברה דורג במקום החמישי המכובד, נפל הפעם מחוץ ל-20 הראשונות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
האוניברסיטה הטובה ביותר
היא החברה בה אתה עובד. וגם החברה שתעבודה בה אחרי שתעזוב את החברה בה אתה עובד. וגם כל החברות שתעבוד בהן ב10 שנים הבאות. צריך ללמוד מהשטח ולא מכל מיני פלספנים שמספרים תאוריות ומנפחים את האגו. ובקשר למשכורות... בוא נזכור שרבים ממי שלומד שם מגיעים ממשפחות עמידות שכבר מקושרות היטב בתעשיה כך שהרבה פעמים גיוס בן של מישהו זה עוד סוג של עסקת בארטר שנסגרת בחדרי חדרים (או במגרש הגולף).
צפוני  |  17.05.15
לכל התגובות