אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רבעון COOL: אלקטרה צריכה עברה לרווח בזכות המזגנים צילום: יוני רייף

רבעון COOL: אלקטרה צריכה עברה לרווח בזכות המזגנים

החברה רשמה רווח נקי של 6.2 מיליון שקל ברבעון הראשון, לעומת הפסד של 3.4 מיליון שקל ברבעון המקביל. גם יום הבחירות השפיע לטובה

17.05.2015, 12:19 | גיל קליאן

אלקטרה צריכה מסכמת רבעון ראשון עם תוצאות חיוביות לתוכנית האסטרטגית עליה הודיעה בדצמבר האחרון. החברה רשמה שיפור בתוצאות כל מגזרי הפעילות שלה - פעילות מכשירי החשמל ובעיקר פעילות המזגנים, פעילות רשת ה"עשה זאת בעצמך" אייס וכן שיפור בתוצאות רשתות החשמל שלה - מחסני חשמל ושקם אלקטריק. עם זאת, יש לציין כי במהלך הרבעון חל יום הבחירות (17 במרץ) - שהוא יום מכירות משמעותי מאוד לרשתות החשמל.

קראו עוד בכלכליסט

מכירות החברה עלו ב-5.3% לסכום של 640.6 מיליון שקל. המכירות עלו בכל תחומי הפעילות למעט מוצרי החשמל, שם ירדו המכירות ב-9.9% בעיקר בגלל שינוי מודל הפעילות בתחום מיזוג האוויר בחו"ל. שם עברה החברה למודל מצומצמם יותר, שאמנם פגע במכירות אך סייע לחברה להגדיל רווחיות. כך, הרווח התפעולי במגזר מוצרי החשמל זינק ל-13.9 מיליון שקל, לעומת 3.6 מיליון שקל בלבד בתקופה המקבילה.

רשתות החשמל עברו מהפסד של 4.9 מיליון שקל לרווח תפעולי של 3.7 מיליון שקל - בין השאר על רקע סגירת סניפים מפסידים (וכאמור השפעה חיובית ליום הבחירות). התוכנית האסטרטגית שאושרה בדצמבר כללה סגירה של 19 סניפים מפסידים. גם רשת אייס שיפרה תוצאות תפעוליות - וסיימה את הרבעון הראשון ברווח תפעולי של 4.3 מיליון שקל, לעומת איזון בתקופה המקבילה. ניתן להניח כי המכירות הקמעונאיות של הקבוצה הושפעו לטובה מעיתוי חג הפסח, שהשפיע השנה על הרבעון הראשון ולא על הרבעון המקביל.

הרווח התפעולי המאוחד של אלקטרה צריכה עמד על 12.9 מיליון שקל, לעומת הפסד של 10.3 מיליון שקל ברבעון המקביל, ובשורה התחתונה רשמה החברה רווח נקי של 6.2 מיליון שקל, לעומת הפסד של 3.4 מיליון שקל ברבעון המקביל.

מחסני חשמל, צילום: יריב כץ מחסני חשמל | צילום: יריב כץ מחסני חשמל, צילום: יריב כץ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות