אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"ירון ייני מכנה את קבוצת גורביץ' בשמות 'דעא"ש' ו'השטן'" צילום: בועז אופנהיים

"ירון ייני מכנה את קבוצת גורביץ' בשמות 'דעא"ש' ו'השטן'"

תביעה נגזרת של הדח"צים בשלד הבורסאי אולטרה אקוויטי חושפת מאבק רווי יצרים בין ירון ייני למאיר גורביץ'

17.05.2015, 14:57 | גיל קליאן

תביעה נגזרת שהגישו הבוקר (א') הדח"צים של השלד הבורסאי אולטרה אקוויטיחושפת מאבק רווי יצרים בין ירון ייני למאיר גורביץ' על השליטה בחברה. הדח"צים בחברה, עו"ד זיו עירוני ורו"ח אבי זיגלמן, טוענים כי ייני מסרב לקיים דיון ענייני בטענות של גורביץ' כלפי התנהלות החברה - וכי מצב זה אילץ את הדח"צים מתוקף תפקידם כמייצגי מניות הציבור לפנות לבית המשפט על מנת שזה יכריע במחלוקות העומדות בפני הדירקטוריון.

קראו עוד בכלכליסט

הדח"צים כתבו כי הם "חוו וחווים בכל פעם שקבוצת גורביץ' מאוזכרת בישיבות הדירקטוריון של החברה, ריאקציה שלילית מאוד כלפיה מצד קבוצת ייני ובייחוד מצד ירון ייני, העולה כדי פסילה אוטומטית של טענות קבוצת גורביץ', אם וככל שמועלות כאלה, מבלי לקיים בהן דיון לגופו של עניין, וזאת אגב השמעת כינויים שונים ומשונים בהם מכנה ירון ייני את קבוצת גורביץ', כגון "הרעים", "השטן", "דעא"ש" ושאר כינויים דומים לאלה, המדרדרים בהכרח את רמת הדיון ואופן ניהולו".

מצב זה, לטענת הדח"צים, אינו מאפשר להם לברר את טענות קבוצת גורביץ' לגבי בעיות באופן ספירת הקולות באסיפת בעלי המניות של ה-22 באפריל - הצבעה שקבעה את הרכב הדירקטוריון. בהצבעה זו ניצחו הדירקטורים של ייני ששמרו על כיסאם, ואילו הדירקטורים שהציע גורביץ' למנות במקום הדירקטורים של ייני נותרו בחוץ. לאחר מכן טען גורביץ' כי תוצאות ההצבעה לא עומדת בתקנון החברה.

הדח"צים טוענים גם נגד קבוצת גורביץ', שלטענתם לא פונה לבית המשפט על מנת לברר את טענותיה ומטילה את האחריות לטיפול בנושא על הדח"צים. כך נכתב כי "עד למועד הגשת בקשה זו, ואף שחלפו למעלה משבועיים, נמנעה קבוצת גורביץ', מסיבות השמורות עמה, מלהעמיד את טענותיה לבחינה משפטית וחלף זאת העדיפה לנסות ו"להשתמש" בדח"צים כדי שאלה יוציאו לקבוצת גורביץ' את הערמונים מן האש".

עוד טוענים הדח"צים, כי דרישתם לביצוע בדיקה מעמיקה על ידי גורם חיצוני של טענות קבוצת גורביץ' לא נענתה על ידי ייני. הדח"צים כותבים כי "מיד לאחר משלוח מכתבו הראשון של עו"ד ציטבר (בא כוח קבוצת גורביץ' - ג.ק) מיום ה-29.4.15, פנה מבקר הפנים של החברה, רו"ח דניאל שפירא, אל דירקטוריון החברה ודרש כי: "תוכן חוות דעת משפטית מלומדת באשר לסוגיות שהועלו במכתב שנשלח...". הח"מ (הדח"צ עירוני - ג.ק) בתפקידו כיו"ר ועדת ביקורת, הצטרף מייד לבקשת המבקר הפנימי וכתוצאה מכך החלה חליפת מיילים אשר ניתן לתמצת אותה בדרישה של הדח"צים, בסופו של דבר, כי טענות קבוצת גורביץ' בהתייחס לתוצאות ההצבעה באסיפה הכללית של בעלי המניות של החברה ביום 22.4.15, תיבדקנה על ידי גורם אובייקטיבי בעל שיעור קומה אשר ייתן את חוות דעתו בסוגייה בכתב ובאופן מיידי, כדי להסיר את עננת אי הבהירות בהתנהלותה של החברה, חלף חוות דעת מטעם היועצים המשפטיים של החברה אשר היו נגועים לכאורה במניין הקולות. מעיון בחליפת המיילים הנ"ל ניתן לראות כי קבוצת ייני סירבה ומסרבת לדרישת הדח"צים".

ירון ייני, צילום: בועז אופנהיים ירון ייני | צילום: בועז אופנהיים ירון ייני, צילום: בועז אופנהיים

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות