אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רומן אברמוביץ' הלווה לצ'לסי יותר מ-1 מיליארד ליש"ט צילום: אימג'בנק, Gettyimages

רומן אברמוביץ' הלווה לצ'לסי יותר מ-1 מיליארד ליש"ט

ההלוואה של רומן אברמוביץ' לצ'לסי הפטורה מריבית עקפה לראשונה את רף ה-1 מיליארד ליש"ט, כך לפי החשבונות האחרונים של פורדסטאם, החברה באמצעותה המיליארדר הרוסי מחזיק בקבוצה

17.05.2015, 15:47 | שירות כלכליסט

ההלוואה של רומן אברמוביץ' לצ'לסי הפטורה מריבית עקפה לראשונה את רף ה-1 מיליארד ליש"ט, כך לפי החשבונות האחרונים של פורדסטאם, החברה באמצעותה המיליארדר הרוסי מחזיק בקבוצה.

קראו עוד בכלכליסט

ההלוואה מאברמוביץ' עומדת כעת על 1,041,243,000 ליש"ט, נכון לחשבונות של פורדסטאם המעודכנים ליוני האחרון. הסכום עלה מ-984 מיליון ליש"ט בחשבונות הקודמים.

עם זאת, אין סימן לכך שאברמוביץ', שרכש את הקבוצה לפני קרוב ל-12 שנים, מתכוון לדרוש את החזר ההלוואה בעתיד הקרוב. הוא מורשה לבקש את ההחזר בהתראה של 18 חודשים. בדו"ח האסטרטגי שהתלווה לחשבונות, מזכ"ל החברה פול היגרן מציין ש"החברה קיבלה אישור מהצד השולט שכספים מספקים יועברו כדי לממן את העסקים בעתיד הנראה לעין".

בנובמבר דיווחה צ'לסי על רווח של 18.4 מיליון ליש"ט עבור השנה הפיסקאלית שהסתיימה ביוני בשנה שעברה. החשבונות של פורדסטאם כוללים את הנכסים הנוספים של הקבוצה, ביניהם חברת ניהול מלונות, מועדון הבריאות שמאחורי האצטדיון וחברת המדיה הדיגיטלית של החברה, וכן מועדון הכדורגל עצמו. פורדסטאם דיווחה על רווח של 14.2 מיליון ליש"ט.

הרווח על העברת שחקנים עמד על 65.1 מיליון ליש"ט, שכלל את המכירה של חואן מאטה, קווין דה ברואנה ודוד לואיז. מאז שהושלמו החשבונות, צ'לסי מכרה את אנדרה שורלה וריאן ברטרנד בינואר עבור 34 מיליון ליש"ט, ואת חואן קוואדראדו מפיורנטינה ב-27 מיליון ליש"ט.

רומן אברמוביץ רומן אברמוביץ' עם בנו | צילום: אימג'בנק, Gettyimages רומן אברמוביץ

בחשבונות של פורדסטאם, מעריכים כי השווי הכולל של השכר לשחקנים עומד על 353 מיליון ליש"ט, עלייה חדה מ-272.2 מיליון ליש"ט שנה קודם לכן. החשבונות כוללים גם השקעות בגובה 13.7 מיליון ליש"ט על מתקנים בסטמפורד ברידג' וקובהאם. מגרש האימונים בקובהאם שאברמוביץ' רכש זמן קצר לאחר שהשתלט על הקבוצה ב-2003 והפך לאחד המתקנים המובילים כבר הורחב ושופר. הקבוצה ביצעה גם תרומות בשווי 2.9 מיליון ליש"ט.

מהחשבונות עולה עוד שאברמוביץ' הוציא 1 מיליון ליש"ט בעונה שעברה על יציע הכבוד שלו, אחד ממושבי הפרמיום ביציע המערבי, ממנו הוא צופה במשחקים בסמפורד ברידג'.

"המושבים האלה נבנו בתעריף הנוכחי בשוק, בהתאם למכירות של מושבי אח"מ אחרים", נכתב בדו"ח.

מוריניו מזהיר מ"קריסה בסגנון וול סטריט"

בתוך כך, מאמן הקבוצה ז'וזה מוריניו מאמין שעלייה מתמשכת בדמי ההעברה תוביל ל"קריסה בסגנון וול סטריט" בשוק בקיץ הקרוב. "השוק הוא בעייתי. אני יכול לראות מצב שבו בקיץ תתרחש קריסה בסגנון וול סטריט", אמר לעיתונאים. "אני רואה מצב שקבוצות מסוימות מגיעות בנחישות מוגברת כך שהן יפריעו לשוק ויובילו אותו לכיוון לא צפוי".

אולם בנוגע לעסקי ההעברות שלו, הגיב מוריניו: "אני מניח שאהיה עסוק בהליכה מהמגבת על החוף ועד לים, בשחייה ואז אשוב לשמש. אני אהיה עסוק בזה. אני מרוצה ביותר מהסגל שלי. זה הרכב צעיר ויש מקום לשיפור ואני במצב אחר מכפי שהייתי בעונה שעברה. אז רציתי שהמועדון ימכור כמה שחקנים. הבסיס בשנה שעברה היה למכור כדי לקנות. הבסיס העונה הוא לשמור על הסגל. אנחנו במצב טוב. יש לנו יציבות בהרכב, אנו לא זקוקים לשינויים דרמטיים. עלינו להיות נאמנים לשחקנים שלנו. מה שקבוצות אחרות עושות לא ישפיע על הכיוון שלנו. אם קבוצות אחרות יקנו 10 שחקנים כל אחת, זה לא יגרום לנו לעשות דברים שאנחנו לא מתכוונים לעשות".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות