אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אייאקס רוצה למכור את השם של אמסטרדם ארנה צילום: אסף שטנגל וערן עלמני

אייאקס רוצה למכור את השם של אמסטרדם ארנה

סגנית אלופת הולנד מתכננת גם להרוס את האקדמיה שלה ולבנות אקדמיה חדשה ומשוכללת - אייאקס סיטי

17.05.2015, 16:59 | שירות כלכליסט

אייאקס אמסטרדם לא הצליחה לזכות העונה באליפות הליגה ההולנדית, וסיימה שנייה אחרי פ.ס.וו איינדהובן. עם זאת, הקבוצה רוצה לבסס עצמה מחדש כקבוצה המובילה בהולנד באמצעות הבנייה של אייאקס סיטי, מתחם אימונים באיכות גבוהה. בו זמנית, אמסטרדם ארנה עשוי לחפש עסקת זכויות שם.

קראו עוד בכלכליסט

אמסטרדם ארנה, שנחנך ב-1996 הוא האצטדיון הגדול ביותר בהולנד, בעל תפוסה של 53,346 מושבים, ונבנה בעלות של 140 מיליון יורו.

שחקני אייאקס , צילום: אי פי איי שחקני אייאקס | צילום: אי פי איי שחקני אייאקס , צילום: אי פי איי

זכויות שם לאצטדיון עשויות להכניס עד 4 מיליון יורו, כך לפי מנכ"ל האצטדיון, הנק מרקרינק. "יש הרבה אצטדיונים בעולם שיש להם ספונסר", הוא הוסיף. "זה מכניס כסף, שמשמש להשקעות בנכסים, כמו שדרוג האצטדיון".

החברה בע"מ אמסטרדם ארנה היא הבעלים של האצטדיון ביחד עם העיר וחברת "אצטדיון אמסטרדם" המשמשים כשותפים המנהלים. השותפות בע"מ כוללת שמונה שותפים רדומים, כולל פיליפס, Grolsch, KPN, ABN אמרו וקוקה קולה. אייאקס, שבבעלותה 13% מהאצטדיון שקלה בעבר לרכוש אחזקת רוב, כך שהיא תרוויח באופן שולי מזכויות השם.

אולם ישנה התנגדות פוליטית לשינוי השם של האצטדיון המפורסם. "לרגע חשבתי שאנחנו באחד באפריל", אמר הפוליטיקאי יאן פטרנוט, שגיחך על הרעיון שאמסטרדם תצטרך לשלם על זכויות השם. "אם הם יעדיפו לקרוא לזה אצטדיון קנטאקי פרייד צ'יקן, הם באמת צריכים אז לעשות את זה", המשיך להתלונן פטרנוט. "אנחנו לא מתכוונים לשלם לשדה התעופה כדי לקרוא לו שדה התעופה סכיפהול. אני חושב שיש לסכיפהול אינטרס גבוה לשמור על שם העיר. הוא מוכר היטב ברחבי העולם, ואותו הדבר תקף לגבי האצטדיון".

התכנית של הקבוצה להרוס את מגרש האימונים הנוכחי שלה "העתיד" (De Toekomst) שבה מתאמנת אקדמיית הנוער המפורסמת של הקבוצה, ולהחליף אותו במתחם "אייאקס סיטי" שישתווה ל"לה מאסיה" של ברצלונה, גם מתמודדת עם אתגרים.

מגרש האימונים הוא מיושן ובאייאקס רוצים לפתוח עד 2025 את המתחם הצמוד לאצטדיון, אך עיריית אמסטרדם והמועצה של האודר אמסטל, מתכוונות לבנות 4,500 בתים חדשים באזור האצטדיון לאייאקס אין ברירה אלא להיכנס למשא ומתן עם העיר כדי למצוא פתרון. תג המחיר של אייאקס סיטי יגיע לעשרות מיליוני יורו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות