אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משאירה את ההגה בחוץ: המכונית הזעירה של גוגל יוצאת לכבישים

משאירה את ההגה בחוץ: המכונית הזעירה של גוגל יוצאת לכבישים

עד כה, המכוניות האוטונומיות של החברה היו דגמים מוסבים של טויוטה. עתה תשגר גוגל גם את המכונית שעיצבה בעצמה לטייל ברחובות הסמוכים למטה שלה. מדובר במכונית ללא הגה, דוושות או אפילו שליטה בפנסים הקדמיים

17.05.2015, 19:34 | הראל עילם
גוגל הודיעה במהלך סוף השבוע האחרון כי בקרוב תגיע המכונית האוטונומית שלה לרחובות עיירת מאונטיין ויו, היכן שממוקם מטה החברה.

קראו עוד בכלכליסט

הענקית האמריקאית בוחנת את הטכנולוגיה המתקדמת שלה כבר מספר שנים, אבל עד כה היא השתמשה במכוניות סדרתיות שהותאמו לכך - בעיקר מתוצרת טויוטה. המכוניות החדשות תוכננו ונבנו על ידי גוגל בעצמה ואינן כוללות אמצעי שליטה ידניים - הגה, בלמים או אפילו שליטה בפנסים הקדמיים.

המכונית החכמה שעיצבה גוגל המכונית החכמה שעיצבה גוגל המכונית החכמה שעיצבה גוגל

החברה הדגימה כיצד המכוניות שלה מסוגלות לזהות ולקרוא שלטים, לחנות, להגיב לרכב אחר שמתקרב לנתיבם או לעובר רגל שנכנס לכביש, לעקוב מרחוק אחרי רוכבי אופניים ועוד. המכונית מסוגלת לזהות כל מפגע על הכביש או בסביבתו במרחק של עד 200 מטר. לפי גוגל, בשנים האחרונות צי הרכב האוטונומי שלה צבר נסיעעות של יותר ממיליון מייל והיה מעורב ב-11 תאונות קלות – אף אחד מהן לא באשמת הטכנולוגיה שלה לטענתה.

השלב הבא: מאה מכוניות אוטונומיות

יש ארבע מדינות בארצות הברית שמאפשרות למכוניות ללא נהג לעלות על הכביש - קליפורניה, נוודה, פלורידה ומישיגן. גוגל תבנה צי קטן של 25 מכוניות שייסעו ברחובות מאונטיין ויו, ואז בכל אזור סן פרנסיסקו. בהמשך, צי של מאה מכוניות יפעל בכל ארבע המדינות המותרות במטרה לבדוק כיצד הרכב פועל גם בתנאי גשם, שלג וחושך וכן בכבישים הרריים. המהנדס הראשי האחראי על הפרויקט, ג'יים ויידו, הסביר כי גוגל כבר בחנה את הרכב בכמעט כל תנאי אפשרי, כולל חימום או קירור המנוע ומבחני התרסקות.

לפי הדיווחים, גוגל מעוניינת להתחיל ולמכור את הרכב לציבור הרחב כבר ב-2020 – אם כי נכון לרגע זה, הרגולציה רק מאפשרת למפעילים מורשים לעשות שימוש בטכנולוגיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות