אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ערוץ 10 לא מתרגש מהשעון המתקתק צילום: אוראל כהן

ערוץ 10 לא מתרגש מהשעון המתקתק

ערוץ 10 עדיין לא התקדם עם תנאי הרשות השנייה לקבלת רישיון והמשא ומתן עם אביב גלעדי ולן בלווטניק מתעכב. "אנחנו לא עושים עסקה עם סטופר", אמר גלעדי

18.05.2015, 08:06 | אופיר דור

פחות משבועיים לדדליין שקבעה הרשות השנייה להגשת הבקשה לרישיון של ערוץ 10, בערוץ לא החלו כלל לקדם את התהליכים המורכבים הדרושים לצורך כך, ביניהם פנייה לשר התקשורת, ראש הממשלה בנימין נתניהו, בבקשה להישאר באפיק 10 בשלט ל־15 שנה נוספות והגשת בקשה להסדרת מבנה הבעלות והעברת 25% מהמניות המוחזקות בנאמנות לידי גורם כלשהו. ללא כניסת משקיע יתקשה מאוד ערוץ 10 לעמוד בדרישות לקבלת רישיון, הכוללות גם הגדלה של הערבויות הבנקאיות לרשות השנייה, וגם זה מתמהמה. בכירים ברשות השנייה אמרו ל"כלכליסט" כי "גם בעבר שמענו מנציגי ערוץ 10 על משקיעים כמו שלמה נחמה שאוטוטו נכנסים ושום דבר לא קרה בפועל. בערוץ 10 חוששים להיות נתונים לחסדיהם של הפוליטיקאים, אך ככל שהם מתקרבים לסיום הזיכיון, הסיכוי שזה יקרה גדל. מפתיע שבערוץ 10 לא ביקשו מאיתנו אפילו דחייה בדדליין".

קראו עוד בכלכליסט

לן בלווטניק לן בלווטניק לן בלווטניק

הרשות השנייה קבעה בסוף אפריל כי ערוץ 10 יכול לקבל רישיון ל־15 שנה, אם יעמוד בכמה תנאים עד 31 במאי, כאשר חודש לאחר מכן מסתיים באופן סופי הזיכיון שלו. כל הארכת זיכיון נוספת דורשת שינוי חוק בכנסת, ויו"ר הרשות השנייה אוה מדז'יבוז' כבר הבהירה כי היא מתנגדת להארכה נוספת. הערוץ כאמור לא ביקש עד רגע זה דחייה בדדליין, וכן לא התחיל לקדם כלל את הבקשה לרישיון.

גורמים בערוץ אומרים מנגד כי בשבוע הקרוב תיחתם עסקה שבמסגרתה תרכוש קבוצת RGE של אביב גלעדי, לן בלווטניק ומשפחת רקנאטי את ערוץ 10. אלא שברשות השנייה אומרים כי הם שמעו בינתיים את שמה של הקבוצה רק מהעיתונים. לאחר ההסכם יצטרכו הבעלים החדשים לקבל אישור מרשות ההגבלים העסקיים ומהרשות השנייה.

ברשות לא יכולים לבדוק את העסקה בטרם היא מוגשת אליהם כיוון שלא ברור מה יהיה המתווה שלה ואיזה אחוז מהמניות יירכש על ידי קבוצת RGE. כמו כן לא ברור מהו מבנה הבעלות ב־RGE, שהנה חברה פרטית, ובאיזה אחוז מהבעלות בה מחזיק בלווטניק, שאינו תושב ישראל, ובדיקת המשקיעים יכולה לקחת גם כמה חודשים.

בלווטניק וגלעדי שהו בשבוע שעבר בישראל, וההערכה היתה כי הם יחתמו אז על ההסכם עם בעלי ערוץ 10, יוסי מימן וארנון מילצ'ן, מה שלא קרה בפועל. גלעדי אמר בשבוע שעבר ל"כלכליסט" כי "אנחנו לא יותר קרובים לרכוש את הערוץ מאשר היינו לפני שבוע. אנחנו ממשיכים בבדיקות, אבל הדברים נראים דווקא פחות ברורים עכשיו". בהתייחס לדדליין, אמר גלעדי כי "אנחנו לא עושים את העסקה עם סטופר על היד". גורם המעורב בנושא העריך כי דחיית החתימה נבעה דווקא מחילוקי דעות בין מימן למילצ'ן לגבי חלוקת ההכנסות שהתקבלו מהעסקה.

העניינים מסתבכים עוד כיוון שאיש העסקים והפרסומאי אילן שילוח חתם על הסכם עקרונות עם מימן לרכישת 100% ממניות הערוץ תמורת 150 מיליון שקל ולפי ההסכם, אם יציע משקיע אחר הצעה גבוהה משלו - יינתנו לו 14 יום להשוות את ההצעה, מה שיעכב עוד יותר את לוח הזמנים. לדברי שילוח, הוא ישווה כל הצעה הגיונית, אך ברור שיכולותיו מוגבלות ביחס לאלו של בלווטניק, האיש הכי עשיר בבריטניה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות