אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת שלומי לחיאני: חודשיים עבודות שירות לעזרא דוש על הפרת אמונים צילום: עמית שעל

פרשת שלומי לחיאני: חודשיים עבודות שירות לעזרא דוש על הפרת אמונים

דוש, הבעלים של רשת סופר דוש, הורשע במסגרת הסדר טיעון לאחר שהלווה כספים שלא הוחזרו לראש עיריית בת ים לשעבר

18.05.2015, 10:30 | זוהר שחר לוי
עזרא דוש, שהורשע במסגרת הסדר טיעון בעבירה של הפרת אמונים לאחר שהלווה כספים שלא הוחזרו לראש עיריית בת ים לשעבר, שלומי לחיאני, נידון הבוקר (ב') לחודשיים עבודות שירות וקנס של 60 אלף שקל. רשת סופר דוש, שהורשעה גם כן, תשלם קנס של 75 אלף שקל.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הכרעת הדין, שניתנה במסגרת הסדר טיעון, במהלך השנים אישר לחיאני מספר בקשות שהוגשו על ידי חברת סופר דוש לרשות הרישוי המקומית.

כתב האישום המקורי בפרשה ייחס לדוש ולחברה שבבעלותו עבירת שוחד ועבירות נוספות. דוש הואשם כי נתן ללחיאני הלוואה של 200 אלף שקל, שניתנה דרך אחיו של ראש העיר, אבי לחיאני. לפי כתב האישום, הכספים ניתנו ללחיאני מבלי שנחתם הסכם כלשהו ומבלי שסוכם על ריבית כלשהי וללא ערבים. עוד נטען, כי עד למועד הגשת כתב האישום הכספים לא הוחזרו במלואם.

שלומי לחיאני, צילום: עמית שעל שלומי לחיאני | צילום: עמית שעל שלומי לחיאני, צילום: עמית שעל

במקביל להעברת ההלוואה, כך נטען בכתב האישום המקורי, התקיימה מערכת קשרים ואינטרסים בין דוש לבין עיריית בת ים ולחיאני ובמהלך השנים אושרו עבור החברה בקשות שונות שהוגשו לרשות המקומית.

במסגרת הסדר טיעון שהושג בין הפרקליטות לבין באת כוחם של דוש וסופר דוש, עו"ד איריס ניב-סבאג, הומרה עבירת השוחד בעבירה של הפרת אמונים.

"אין ספק כי המעשה של מתן הלוואה לעובד הציבור, על ידי מי שעשוי להיות נתון לחסדיו הוא מעשה חמור", נכתב בהכרעת הדין, "הפוגע באופן חמור הן באמון הציבור בעובדי הציבור, האמורים לשרת את כלל הציבור, והן בטוהר המידות ובתקינות פעולת המנהל הציבורי".

יש הבדל בין עובד ציבור לאזרח מן השורה

שופט בית משפט השלום בתל אביב, ד"ר שאול אבינור, ציין כי "יחד עם זאת, קיימת אבחנה ברורה ומהותית בין מעשיהם של הנאשמים לבין מעשיו של שלמה לחיאני, בשני מישורים שהם נפרדים זה מזה אך מצטברים זה לזה. האחד, העובדה שמעשה ההלוואה היה תוצאת יוזמתו של לחיאני והשני, העובדה שלחיאני הוא עובד הציבור".

לפי גזר הדין, אכן, מצבו של אזרח מן השורה, העומד בפני בקשה להטבה חומרית מעובד הציבור שהוא עשוי להידרש לשירותיו, הינו מצב דברים לא פשוט.

השופט התחשב בנסיבותיו האישיות של דוש, בכך שהודה במיוחס לו ונטל אחריות על מעשיו וחלוף הזמן ממועד ביצוע העבירה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות