אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עכשיו זה רשמי: נאמן אקסטרא פלסטיק מבקש לאשר מכירתה לתדביק צילום: עמית שעל

עכשיו זה רשמי: נאמן אקסטרא פלסטיק מבקש לאשר מכירתה לתדביק

הנאמן צפוי לקבל בעקבות המכירה 22.3 מיליון שקל - שיישמשו להסדר נושים שיטפל בחובות בהיקף של 81 מיליון שקל

18.05.2015, 14:50 | גיל קליאן

עכשיו זה רשמי - הנאמן של אקסטרא פלסטיק, עו"ד רונן מטרי, מבקש מבית המשפט לאשר את מכירת פעילות החברה והנדל"ן של מפעלה בשדרות לחברת תדביק של אילן דרורי ומשפחת מנדל, תמורת 20.5 מיליון שקל. כמו כן לפי ההצעה של תדביק, היא תהיה זכאית ל-50% מחובות הלקוחות של מפעל מוצרי הפלסטיק שקרס.

קראו עוד בכלכליסט

המסמכים שהגיש מטרי לבית המשפט כוללים תיאור מפורט של כל התנהלות הנאמן עד כה, וכן תיאור עדכני של מצבת החובות והנכסים של אקסטרא פלסטיק. לפי הבקשה, חובות הלקוחות של אקסטרא פלסטיק עומדים על 7 מיליון שקל, כאשר מחצית מסכום זה הם חובות בני יותר מחצי שנה שהחברה סיווגה כ"קשי גבייה".

מתוך הנחה כי תדביק לא תצליח לגבות את החובות הוותיקים, ניתן להעריך כי לקופת הנאמן ייזרמו בעקבות המכירה 22.3 מיליון שקל. כספים אלה ישמשו את מטרי לעריכת הסדר חוב - מול חייבים בהיקף של 81 מיליון שקל.

מפעל אקסטרא פלסטיק , צילום: יאיר שגיא מפעל אקסטרא פלסטיק | צילום: יאיר שגיא מפעל אקסטרא פלסטיק , צילום: יאיר שגיא

חובות החברה הם 3.3 מיליון שקל לעובדים, רשויות ומוסדות, 14.8 מיליון שקל לבנק לאומי וסכום זהה נוסף לבינלאומי, 8 מיליון שקל לדיסקונט, 16.8 מיליון שקל למחזיקי אג"ח, 14.8 מיליון שקל לספקים ועוד 8.5 מיליון שקל לבעל השליטה הנוכחי באקסטרא פלסטיק, צבי עברי וגופים הקשורים אליו. במצב זה, קשה להאמין כי ספקי החברה יצליחו לראות החזר כלשהו כנגד חובם.

המסמכים חושפים גם כי בפני מטרי עמדו 9 מציעים - בהם חברת פלסטו שק שעדיין עלולה עוד להעלות טענות כנגד הליך המכירה. פלסטו שק הציעה 6.5 מיליון שקל כנגד הפעילות בלבד ללא הנדל"ן, ויכולה עוד לצרף הצעתה משקיע שיירכוש את הנדל"ן בסכום גבוה יותר, ולספק הצעה משופרת לעומת תדביק. גופים נופסים שהתמודדו כוללים את חברת ימא, ואקוטק, ארמן וכן פוליטיב ופלסטופיל שהציעו לרכוש את הציוד בלבד.

ברקע לאישור המכירה - המאבק העיקש בין עברי לבין מטרי, תוך טענות הדדיות לביזיון בית המשפט וגביית כספים שלא כדין. מטרי טוען כי עברי ערבב את עסקיו הפרטיים יחד עם אקסטרא פלסטיק הציבורית ופעל להברחת נכסים מהחברה, ואילו עברי טוען כי מטרי גובה כספים שמגיעים לו וכן כי כל פעילותו והקשרים עם החברות הפרטיות שלו היו תקינים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות