אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מזרחי-טפחות: ורטהיים ויתר, וכהונת וידמן כיו"ר הוארכה

מזרחי-טפחות: ורטהיים ויתר, וכהונת וידמן כיו"ר הוארכה

מוזי ורטהיים המחזיק ב-22% ממניות הבנק החליט שלא לממש את האופציה שהייתה בידו ולמנות נציג מטעמו

18.05.2015, 16:22 | תומר ורון
כהונתו של יו"ר בנק מזרחי טפחות, משה וידמן, הוארכה היום (ב') במפתיע עד סוף 2017 וזאת לאור ויתור של בעל השליטה בבנק, מוזי ורטהיים, לממש את האופציה שהייתה בידו ולמנות נציג מטעמו.  

קראו עוד בכלכליסט

גרעין השליטה בבנק מזרחי טפחות מצוי בידי ורטהיים המחזיק ב-22% מהשליטה בבנק ובידי ליאורה עופר המחזיקה ב-19.3%. וידמן התמנה לתפקיד היו"ר באוקטובר 2012 לאחר שיעקב פרי פרש והצטרף למפלגת יש עתיד. בעת המינוי של וידמן, סיכמו ורטהיים ועופר על רוטרציה בתפקיד היו"ר לפיה וידמן, ימונה ל-3 שנים ואילו לאחר מכן ימונה יו"ר מטעם משפחת ורטהיים.

מוזי ורטהיים מוזי ורטהיים מוזי ורטהיים

המינוי מחדש של וידמן מגיע לאחר שורטהיים בן ה-84 פרש מדירקטוריון הבנק וביקש להעביר לפני כשנה את אחזקותיו בבנק לילדיו, דודי ודרורית, כך שבנו היה אמור להחזיק כ-63% ממניות החברה בעוד בתו הייתה אמורה לקבל 37% מהאחזקות. המפקח על הבנקים, דודו זקן, לא אישר את ההעברה על רקע מחלוקת משפטיות הנוגעות לחוק הריכוזיות. כמו כן, על פי אותו חוק שאוסר החזקה בנכס פיננסי מהותי ובחברה ריאלית מהותית, ורטהיים יצטרך להחליט עד שנת 2019 האם להישאר עם אחזקתו בבנק מזרחי טפחות או עם אחזקתו בחברה המרכזית למשקאות שכן ועדת הריכוזיות סיווגה את שני עסקים אלו כעסקים מהותיים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות