אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מתקרבים לסגירת עסקה: RGE העבירה הלוואה של 10 מיליון שקל לערוץ 10

פרסום ראשון

מתקרבים לסגירת עסקה: RGE העבירה הלוואה של 10 מיליון שקל לערוץ 10

לפי גורמים המעורבים בעסקה, הקבוצה שבבעלות לן בלווטניק, משפחת רקנאטי ואביב גלעדי עשויה לחתום כבר הערב על רכישת מניות ערוץ 10. לאילן שילוח זכות להשוות את ההצעה

18.05.2015, 17:42 | אופיר דור

קבוצת RGE שבבעלות לן בלווטניק, אביב גלעדי ומשפחת רקאנטי מתקדמת לכיוון רכישת ערוץ 10. ל"כלכליסט" נודע כי הקבוצה כבר העמידה לערוץ 10 הלוואה של 10 מיליון שקל כדי לסייע לו לעמוד בתשלומים השוטפים.

קראו עוד בכלכליסט

להערכת גורמים המעורבים בנושא, חתימה על הסכם לרכישת הערוץ עשויה להתקיים כבר הערב. חתימה היתה צפויה כבר בשבוע שעבר כאשר בלווטניק וגלעדי שהו בישראל, אך לא התקיימה בסופו של דבר.

בעל השליטה בערוץ 10 יוסי מימן ונציגתו אירית אילוז חתמו בדצמבר האחרון עם יזם ההייטק אילן שילוח על מכירת 100% מערוץ 10 תמורת תשלום חובותיו בגובה 100 מיליון שקל. ההצעה של שילוח לא כללה פיצוי לבעלי המניות מימן וארנון מילצ'ן.

אולם אז נכנסה לתמונה קבוצת RGE, המחזיקה את ערוצי הילדים והספורט. לשילוח יש אופציה להשוות את הסכום שמציעה קבוצת RGE כדי לקבל את הערוץ והוא נחוש לעשות כן, כל עוד ההצעה תהיה בעלת היגיון כלכלי.

לוח הזמנים של ערוץ 10 קצר מאוד לאור העובדה שהוא צריך לעמוד בשורה של תנאים כספיים שהציבה לו הרשות השנייה עד ה-31 במאי. הערוץ אמנם מראה רווח תפעולי מאז תחילת השנה בשל תוכנית ההתייעלות שהוביל המנכ"ל יוסי ורשבסקי. אולם תזרים המזומנים שלו עדיין שלילי בשל תשלומים על הלוואות שהערוץ מחזיר.

מנכ"ל ערוץ 10, יוסי ורשבסקי. העסקה תיסגר הערב?, צילום: נועם מושקוביץ מנכ"ל ערוץ 10, יוסי ורשבסקי. העסקה תיסגר הערב? | צילום: נועם מושקוביץ' מנכ"ל ערוץ 10, יוסי ורשבסקי. העסקה תיסגר הערב?, צילום: נועם מושקוביץ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות