אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אביב ארלון כשלה במכרז המוסדי, אך השלימה הנפקה של 30 מיליון שקל צילום: יונתן בלום

אביב ארלון כשלה במכרז המוסדי, אך השלימה הנפקה של 30 מיליון שקל

חברת הנדל"ן המניב ביקשה לגייס בשלב המוסדי 55 מיליון שקל בריבית של 5.8%. לאביב ארלון עשרה מרכזים מסחריים בארה"ב ונכסים בסרביה

19.05.2015, 07:58 | רעות שפיגלמן

אתמול התקיים השלב הציבורי בהנפקת האג"ח של חברת הנדל"ן המניב יזמי אביב ארלון, ובמסגרתו גויסו מהציבור 20–15 מיליון שקל. למרות תנאי השוק והריבית האפסית, שמיטיבה עם המנפיקות ויוצרת לרוב ביקושי יתר, בשלב המוסדי שהתקיים בשבוע שעבר נרשמו ביקושים נמוכים. אלה גררו את החתמים בהנפקה — פועלים אי.בי.אי, דיסקונט ואם.די.גרופ — לקנות סחורה.

קראו עוד בכלכליסט

השלב המוסדי נעשה בהיקף של עד 55 מיליון שקל. אלא שבמכרז נרשמו ביקושים נמוכים של 29.5 מיליון שקל, מתוכם רכשו החתמים למעלה משליש, כ־10.8 מיליון שקל. האג"ח שהנפיקה החברה אינן מדורגות והן הוצעו למשקיעים בריבית מקסימלית של 5.8%.

כדי לחצות את רף 35 מיליון השקלים שקבעה הבורסה לאג"ח סחירה ונוכח גיוס של 29 מיליון שקל שנערך בשלב המוסדי, נדרשה אביב ארלון לגייס סכום מינימלי של 6 מיליון שקל בשלב הציבורי. זה נחתם אתמול לאחר מועד סגירת הגיליון, והסתיים בביקושים מעל לנדרש.

אביב ארלון נסחרת לפי שווי של 108 מיליון שקל ופועלת בתחום הנדל"ן בסרביה ובארה"ב. בעלי השליטה הם קבוצת ארלון וקבוצת אביב. הכנסות החברה, שהיו במגמת עלייה בשנים האחרונות, עמדו ב־2014 על 14.5 מיליון שקל.

לחברה עשרה מרכזים מסחריים בארה"ב וכן נכסים בסרביה. מניית החברה הציגה תשואה שלילית של 10% מתחילת החודש ותשואה כמעט אפסית מתחילת השנה. אג"ח מסדרה ג' של החברה נסחרת בתשואה של 2.65% ואילו סדרה ד' בתשואה של 4.3%.

אייל לב ארי, מנכ"ל משותף אביב ארלון, צילום: יונתן בלום אייל לב ארי, מנכ"ל משותף אביב ארלון | צילום: יונתן בלום אייל לב ארי, מנכ"ל משותף אביב ארלון, צילום: יונתן בלום

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות