אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פישר לביהמ"ש: "בדקו בפוליגרף שאין לי מידע נוסף על חקירות ומקורות מודיעין" צילום: עמית שאבי

פישר לביהמ"ש: "בדקו בפוליגרף שאין לי מידע נוסף על חקירות ומקורות מודיעין"

עורך הדין, המואשם בסחר במידע משטרתי רגיש, מבקש להורות למח"ש לבצע לו את הבדיקה, על מנת להוכיח שאין לו עוד מידע שעשוי לסכן את הציבור. זאת בעקבות דרישת מח"ש לעצור אותו עד תום ההליכים מחשש שימכור לעבריינים מידע נוסף שקיבל מקצין המשטרה לשעבר ערן מלכה

18.05.2015, 20:56 | תומר גנון וזוהר שחר לוי

עו"ד רונאל פישר מבקש מבית המשפט המחוזי בירושלים להורות למח"ש לבודק אותו במכונת אמת, כדי להוכיח שהוא אינו מחזיק במידע נוסף, מעבר לזה שמייחסים לו בכתב האישום, בנוגע לחקירות או על מקורות מודיעין משטרתיים - כך עולה מבקשה שהגיש היום (ב') פישר לבית המשפט, באמצעות עורכת דינו נטלי שטרול. זאת לקראת הדיון שיערך מחר בבקשת המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) להאריך את מעצרו עד תום ההליכים של פישר.

קראו עוד בכלכליסט

בקשת מח"ש לגבי פישר וקצין המשטרה ערן מלכה, המואשמים בסחר במידע משטרתי רגיש, מתבססת על החשש שבידי השניים מידע נוסף רב על חקירות ועל מקורות מודיעין משטרתיים. מידע שאותו חלק מלכה על פי החשד עם פישר במהלך השנים.

מימין: פישר ומלכה, צילום: אורן פדידה, גיל יוחנן מימין: פישר ומלכה | צילום: אורן פדידה, גיל יוחנן מימין: פישר ומלכה, צילום: אורן פדידה, גיל יוחנן

במח"ש חוששים שאם השניים ישוחררו ממעצר, הם עשויים לסחור במידע רגיש זה ולמכור אותו לגורמים עבריינים. כלומר, ששחרורם מסכן את שלום הציבור. "נכון לראותם, ודאי לעת זו, כארבע זרועות של גוף עברייני אשר ראשו אחד", נכתב בבקשה שהגישו עוה"ד קרן אלטמן וליאורה נהון.

"פישר לא נשאל בשלב כלשהו במהלך חקירתו אם הוא אוצר במוחו מידע נוסף כלשהו", נכתב בבקשה שהוגשה מטעמו לבית המשפט, "ולא ככל שכן מהו טיבו של אותו מידע. פישר לא נשאל בשלב כלשהו אם הוא מוכן להיבדק במכונות אמת באשר לכך שהוא אינו אוצר מידע העלול לשמש עילה להמשך הגבלת חירותו. פישר מביע נכונות להיבדק בעניין זה במוכנת אמת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
פישר בודאי יודע איך עובדים על הפוליגראף, וגם שזה קשה עד בלתי אפשרי לאבחן מגמגם...
אם יצא ששיקר יגיד שגמגם, ועוד כל מיני שטיקים מבית מדרשו של האיש שתיחכמן מאות אנשים ואולי גם יותר. בפוליגראף גם קשה לאבחן מי שהוא שקרן מלידה, מכיוון שבשבילו השקר הוא אמת, והוא לא מתרגש כשהוא משקר כמו האדם הנורמאלי.
עוד תרגיל מגומגם  |  19.05.15
לכל התגובות