אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיויד גילה לא יתערב בחוזי הגז החדשים של תמר עד לתחילת הרבעון השלישי צילום: אמיר לוי

דיויד גילה לא יתערב בחוזי הגז החדשים של תמר עד לתחילת הרבעון השלישי

נכון למועד אישור הדוחות הכספיים של דלק קידוחים ואבנר, טרם התקבלה הכרעת הממונה על ההגבלים העסקיים לבקשת פטור מאישור הסדר כובל שהוגשה על-ידי שותפי תמר

19.05.2015, 10:07 | ליאור גוטמן

הממונה על ההגבלים העסקיים פרופ' דיוויד גילה ימנע מאכיפת הסדרים כובלים בחוזי הגז של שותפות תמר עד לתחילת הרבעון השלישי של השנה. כך עולה מפרסום דו"חות הרבעון הראשון של 2015 של דלק קידוחים ואבנר שפורסמו הבוקר (ג).

קראו עוד בכלכליסט

 דיויד גילה, צילום: עומר מסינגר דיויד גילה | צילום: עומר מסינגר  דיויד גילה, צילום: עומר מסינגר

לפי הדו"חות "נכון למועד אישור הדוחות הכספיים, טרם התקבלה הכרעת הממונה על ההגבלים העסקיים לבקשת פטור מאישור הסדר כובל שהוגשה על-ידי שותפי תמר. אולם, בחודש אפריל 2015 (לאחר תאריך המאזן) קיבלה השותפות ביחד עם שותפי תמר מהממונה על ההגבלים העסקיים מכתבי הימנעות מאכיפה עד ליום 30 ביוני 2015 בגין הסכמי אספקת גז טבעי מפרויקט תמר לבתי זיקוק לנפט בע"מ, יצרני חשמל פרטיים, לקוחות תעשייתיים וחברות לשיווק של גז טבעי". יצוין שבימים אלו מנסה המדינה להגיע להסדר מוסכם בכל הקשור לפירוק דואופול הגז, כאשר הממונה על ההגבלים הוא אחד הדופים שאמורים להתייחס להסדר ולהחליט האם הוא ראוי מבחינתו בבחינת התחרות של משק הגז.

עיון בדו"חות של שותפויות הגז דלק קידוחים ואבנר מעלה שדלק קידוחים סיימה את הרבעון הראשון של השנה ברווח של כ-31 מיליון דולר (לעומת רווח נקי של 18.85 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2014). אבנר דיווחה על רווח נקי של כ-29 מיליון דולר (לעומת רווח נקי של 17.56 מיליון דולר ברבעון המקביל ב2014). סך מכירות הגז ברבעון הראשון של השנה הסתכמו בכ-2 מיליארד מ"ק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות